Telefonos csalások elleni harc: új biztonsági megoldást vezet be a Gránit Bank
A pénzintézet a piacon az elsők között vezeti be az innovációt.
A Gránit eBank applikáció új biztonsági megoldása alapján az ügyfél a banki ügyintézőtől indított hívást követően kap egy, a hívást igazoló iSMS-t az applikációba, amelyet néhány kattintással tud megnyitni a főoldalon elérhető – boríték ikonnal jelzett – postaládájában, az egyéb kategóriába érkező iSMS-ek között. Ennek lényege, hogy az internetes SMS a hívás adatai között – a még pontosabb beazonosíthatóságért – tartalmazza a banki ügyintéző nevét is.
A pénzintézet az Origóhoz eljuttatott közleményében azt írja, az új biztonsági funkció eléréséhez az ügyfélnek rendelkeznie kell a Gránit eBank applikációval és engedélyeznie kell a Banknak, hogy elektronikus, iSMS típusú üzeneteket küldhessen. A telefonhívást azonosító üzenetet ugyanis – a fokozott biztonság érdekében – csak és kizárólag iSMS formájában a bank hivatalos applikációján keresztül küldi a pénzintézet.
A Gránit Bank felhívja ügyfelei figyelmét arra, hogy amennyiben a bank ügyfélszolgálatának nevében keresik telefonon és az applikációba belépve a postaládájában nem lát erről szóló megerősítő iSMS-t, akkor azonnal bontsa a vonalat, majd hívja a megszokott telefonszámon a bank ügyfélszolgálatát – hangsúlyozzák. De hozzáteszik azt is: a Gránit eBank applikáció számos biztonsági funkciót tartalmaz már jelenleg is, amelyek aktív használatával hatásosan lehet védekezni a kibercsalások ellen.
Bankkártyákat egy gombnyomással lehet zárolni és feloldalni, a bankkártya limiteket pedig külön-külön lehet állítani ATM pénzfelvételhez, bolti POS terminálon történő fizetéshez és online vásárláshoz – jegyzik meg a közleményben. Korábban egyébként azt is megírtuk, hogy dedikált kriptofizetési kártyákat vezet be a Revolut, amelyet a mindennapokban használhatnak majd a kriptósok. Az ezzel kapcsolatos részletekre ebben a cikkben tértünk ki.
Mindemellett arról is beszámoltunk, hogy veszélyes levél terjed a neten, amellyel megpróbálják átverni a potenciális áldozatokat. Mint kiderült, újfajta adathalász levéllel próbálják csőbe húzni a potenciális áldozatokat: a csatolmányban kártékony fájl található, amelyre nem szabad rákattintani sem. Szeptember elsejétől pedig bevezetésre került a „qvik” elnevezésű, QR-kód alapú mobilfizetési megoldás Magyarországon, ami igen nagy dobásnak ígérkezik.