Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Közel 2500 taxit is ellenőriztek tavaly, csaknem 30 millió forintnyi bírság jött össze

Közel 2500 taxit is ellenőriztek tavaly, csaknem 30 millió forintnyi bírság jött össze

Közel 2500 taxit is ellenőriztek tavaly, csaknem 30 millió forintnyi bírság jött össze
Fotó: Unsplash/Lexi Anderson

A BKK és a BRFK együttműködése ezen túl magában foglalja a kiemelt járat- és taxiellenőrzéseket is – a 2023-as mérleg összesen csaknem 30 millió forintnyi bírság.

A BRFK, a FÖRI és a BKK munkatársai az összehangolt művelet során a reggeli és délutáni csúcsban a leginkább problémás helyszíneken ellenőrzik a buszsávokat, napközben pedig az árurakodás szempontjából kritikus vonalakon járőröznek. A metrópótlás idején kiemelt figyelmet kapott a pótlóbuszok által használt sávok kontrollja, hagyományosan pedig a bevezető utak, valamint a belvárosi buszsávok kerülnek fókuszba – írja a rendőrség a hivatalos közleményében.

Az akció keretében 2023-ban 23-szor szerveztek buszsávellenőrzést, illetve 502-szer intézkedtek a buszsáv szabálytalan használata miatt. A BKK és a BRFK együttműködése magában foglalja a járatellenőrzést is. Az akció keretében tavaly 46-szor szerveztek járatellenőrzést, ami alatt csaknem 1150 járművet, illetve 2900 személyt ellenőriztek.

Természetesen a taxisok sem maradhattak ki a körből, így a Budapest közigazgatási területén szolgáltatást nyújtó taxik, illetve az engedéllyel vagy engedély nélkül személyszállítási feladatokat végző járművek közös kontrolljára ugyancsak kiterjed a BKK és a BRFK együttműködése. Az akció keretében 25-ször szerveztek taxiszolgáltatás-ellenőrzést, ezalatt csaknem 2500 járművet, illetve 2600 személyt ellenőriztek.

A 2023-as közös buszsáv-, járat és taxiellenőrzések során a rendőrök összesen 69 személyt elfogtak és 36-ot előállítottak, 17-szer büntetőfeljelentést, 93-szor szabálysértési feljelentést tettek, 782 esetben helyszíni bírságot, 204-szer közigazgatási bírságot szabtak ki, és a bírságok összege eléri a 30 millió forintot. A közös akciók 2024-ben folytatódnak, az együttműködésben résztvevők célja, hogy az ellenőrzések hatékonyságát – a lakossági visszajelzéseket is figyelembe véve – tovább növeljék.