Kormányzati beavatkozásért tüntettek a taxisok, évek óta változatlan a tarifa
Lehetetlen helyzetbe kerültek a személyfuvarozók, költségeik ugyanis folyamatosan növekednek, és a járványhelyzet is jelentős veszteséget okozott bevételeikben.
A kormányhoz fordulnak segítségért a taxisok, miután a fővárosi önkormányzat nem reagált kezdeményezésükre: a tarfia emelését kérik, ami a 2017-es utolsó korrekció óta változatlan. Ami azonban változott, azok az árak, a KSH szerint 15 százalékos emelkedés történt az elmúlt években, az üzemanyag pedig 40 százalékkal kerül többe, mint 2017-ben.
A növekvő költségek mellett a szolgáltatásra alkalmas járművek átlagára is mintegy 2 millió forinttal emelkedett, a járványhelyzet pedig jelentős veszteséget okozott azok számára, akik személyfuvarozásból élnek. A taxisok beavatkozást sürgetnek, azt próbálják elérni, a kormány a taxiszolgáltatást országosan is szabályozó rendeletében határozza meg a minimum tarifát.
A szerdai demonstráció során mintegy 200 taxi jelent meg Budapesten a Hősök terén, majd a követeléseket tartalmazó petíciót átadták a Főpolgármesteri Hivatalban és a Miniszterelnökségen. Horacsek Róbert, a szervezők szóvivője szerint a mostani 700 forintos kiállási díjat 1000 forintra, a 300 forintos kilométerdíjat 500 forintra, a percdíjat pedig 75-ről 100 forintra kellene emelni.
A petíciót Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes és Tóth Péter, az Innovációs és Technológai Minisztérium közlekedésért felelős helyettes államtitkára vette át – számolt be a Portfolio.