Távolról irányítható harci járműveket készített az amerikai hadsereg
A hadsereg mögött álló fejlesztési részleg legújabb megoldása sokkal nagyobb biztonságot nyújthat a harcmezőkön szolgáló emberek számára.
Az Amerikai Hadsereg egy olyan hardver- és szoftvercsomagból álló technológiai megoldást fejlesztett ki, amely lehetővé teszi, hogy a harctéren szolgáló járművek távolról irányíthatóak legyenek, vagy éppen félig önvezető módban közlekedjenek. A cél nem titkoltan az, hogy egyre kevesebb embert tegyenek ki a váratlan támadások veszélyeinek, igaz, van még mit dolgozni a rendszeren, ugyanis a speciális terepviszonyok komoly nehézségekkel állítják szembe a mérnököket.
A Breaking Defense által közölt exkluzív anyag szerint a hadsereg eddig a pillanatig 20 különböző járművön tesztelte le a rendszert, köztük a Hummerektől egészen a kissé öregedő M113-as páncélozott személyszállítóig, sőt, a brit hadsereg által használt német terepjárókat is bevonták a folyamatba.
Az amerikai hadsereg elsősorban az M2 Bradley típusú harckocsikat vonná ki a forgalomból, illetve tenné azokat önvezetővé, hogy ne kelljen emberéleteket kockáztatni a különböző bevetések során. A helyzet azonban kifejezetten komplikált, ugyanis amíg az önvezető drónok és repülő a szabad térben, akadályoktól mentesen mozoghatnak, addig a szárazföldön közlekedő autók mindenféle akadályokkal szembenézhetnek, amire reagálniuk kell. Sőt, nem szabad elfelejteni azt sem, hogy az egyik nap még rendelkezésre álló híd a következő napra teljesen megsemmisülhet, így biztosra kell menni, hogy a rendszer ilyen esetekben sem blokkol majd le.
A munkálatokat természetesen folytatják, és mivel a jövő eleve a robotizált eszközök köré épül, nagyon meg lennénk lepve, ha végül nem járnának sikerrel.