Így tároljuk helyesen a nyers húsokat a hűtőben
A túlzsúfolt hűtőben a hideg levegő megfelelő áramlása nem biztosított, ami az élelmiszerek gyorsabb romlásához vezet, ezért nagyon fontos, hogy körültekintően tároljuk ételeinket.
Nyáron kifejezetten fontos, hogy időnként ellenőrizzük, a hűtő hőmérséklete a biztonságos tartományba esik-e. Ha nem, az szintén az ételek gyorsabb romlásához vezethet. Emellett jó megoldás lehet az is, ha beszerzünk egy hűtőhőmérőt, és ennek segítségével ellenőrizzük, hogy mindig 0 és 5°C között legyen a hőmérséklet. Továbbá lényeges az is, hogy a hűtőben mindennek megvan a megfelelő helye, eszerint kell hát cselekednünk.
A Baranya Vármegyei Hírportál, a bama.hu a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tanácsai alapján azt írja, a legfelső polcokra a bedobozolt főtt ételeket, maradékokat célszerű helyezni. A középső polcra pedig kerüljön minden olyan élelmiszer, amely teljes felületét csomagolás borítja, ilyenek például a sajtok, joghurtok vagy felvágottak. Míg a nyers húsoknak az alsó polcon van a helyük, és ezeket feltétlenül be kell csomagolni, vagy zárt dobozba tenni.
A fiókok biztosítanak helyet a zöldségeknek és gyümölcsöknek – a Nébih ajánlása szerint érdemes ezeket mosatlanul tárolni, élettartamuk ezzel is növelhető. A hűtőszekrény ajtaján lévő rekeszekbe pedig a nagyobb méretű, jól zárható, de szintén saját csomagolással rendelkező élelmiszerek kerüljenek, mint például a tej, salátaöntetek, ketchup vagy az üdítők – magyarázzák. Továbbá a tojást illetően arra érdemes kitérni, hogy nem szükséges hűtőszekrényben tárolni.
Ha azonban mégis betesszük, akkor már ne vegyük ki addig, amíg fel nem használjuk. Ha szennyezett a tojás, papírtörlővel lehet tisztítani – jegyzik meg. Korábban egyébként azt is megírtuk, hogy több húsféle jóval olcsóbb lett, legalábbis a termelőknél: az Agrárközgazdasági Intézet közlése szerint csökkent a csirke és a sertés feldolgozói ára tavaly óta. Míg a szakorvosok arra hívták fel a figyelmet, mik azok az ételek, amelyekből gyakrabban kellene fogyasztanunk egészségünk megőrzéséért.
Ugyanis több olyan étel is van, amik hasznunkra válhatnak, ha szeretnénk jobban odafigyelni az egészséges táplálkozásra. Továbbá fény derült arra is, hogy egyre több betegség kialakulásáról bizonyítják: köze van az ultrafeldolgozott ételek fogyasztásához. Csábító lehet a dobozból kivett gyors és ízletes étel, de nagyon komoly egészségügyi problémákat okozhat (pl. elhízás, cukorbetegség, szívbetegségek).