Magántanárokkal oldják meg a nyelvtanítást több állami iskolában Budapesten
A fenntartó szerint az intézményvezetők, a tanulók és a szülők is elégedettek a nyelviskolák révén az iskolákban dolgozó tanárok munkájával.
A Közép-Pesti Tankerületi Központ több, általuk fenntartott intézményben csak úgy tudja maradéktalanul biztosítani az idegennyelv-oktatást, hogy nyelviskolákkal kötött megbízási szerződést – írja a Népszava. A tankerületi központ lapnak küldött tájékoztatása szerint a magántanárok óraadóként vannak jelen az iskolákban, a magas színvonalú feladatellátás érdekében pedig a központ garanciákat épített be a szerződésekbe.
A fenntartó azt állítja, a visszajelzések alapján az intézményvezetők, a tanulók és a szülők is elégedettek a nyelviskolák révén az iskolákban dolgozó tanárok munkájával. A Népszava érdeklődésére pedig a tankerületeket irányító Klebelsberg Központ (KK) azt írta: „a tankerületi központok felelősek azért, hogy a pedagógusok foglalkoztatása jogszerű legyen”.
„Az, hogy előfordul-e ilyen módja a foglalkoztatásnak, azt a fenntartók tudják” – közölték. Szerintük a jogszabályok nem zárják ki az ilyen foglalkoztatás lehetőségét, a legfontosabb pedig az, hogy „a pedagógus a megfelelő képesítéssel rendelkezzen, illetve hogy az oktató-nevelő munka megfelelően biztosított legyen”.
Emellett a lap azt is szerette volna megtudni, hogy a magántanárokat milyen óradíjban alkalmazzák, ha a tankerület finanszírozza a bérezésüket, de erre már nem kaptak választ. Illetve a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, Totyik Tamás is elmondott néhány dolgot a téma kapcsán a Népszavának adott nyilatkozatában.
Elsőkönt leszögezte, ebből is látszik, hogy tanárhiánnyal küzd a közoktatás, majd azzal folytatta: szerinte a magántanárokat csak úgy tudják az állami intézményekbe csábítani a tankerületek, ha óradíjban magasabb bért kínálnak nekik, mint amennyit a főállású pedagógusok kapnak.