Sztrájk miatt több mint 20 járatát törölte a román légitársaság
A Tarom légitársaság több mint 20 járatát kényszerült törölni hétfőn a személyzet váratlan hiányzásai miatt.
A román állami légitársaság, a Tarom jelentős működési zavarokat tapasztalt hétfőn, amikor számos járatát kellett törölnie a személyzet tagjainak tömeges távolmaradása következtében. A légitársaság közleménye szerint az érintett járatoknál legalább egy személyzeti tag egészségügyi okokra hivatkozva nem jelent meg szolgálatra.
A törlések több belföldi és nemzetközi útvonalat érintettek, beleértve olyan célállomásokat, mint Kairó, Bejrút, Ammán, Jászvásár, Nagyvárad, Isztambul, Budapest, Frankfurt, Amszterdam és Párizs. Ennek eredményeként az ezekből a városokból Bukarestbe tervezett visszaúti járatokat is törölni kellett.
A munkavállalók spontán tiltakozása miatt utasok százai kényszerültek arra, hogy a bukaresti nemzetközi repülőtér várótermeiben töltsék az éjszakát, miközben alternatív utazási lehetőségekre vártak. A Tarom ígéretet tett, hogy mihamarabb felveszi a kapcsolatot az érintett utasokkal, és felajánlja számukra a járatok átütemezését, alternatív utazási lehetőségeket vagy a jegyár visszatérítését.
A legfőbb problémát a fizetés elégtelensége okozza
A pilóták képviselője, Cezar Osiceanu a G4Media.ro hírportálnak nyilatkozva elmondta, a legfőbb problémát a fizetés elégtelensége okozza. Állítása szerint a Tarom pilótáinak fizetése gyakorlatilag 2007 óta nem emelkedett, átlagosan havi 4500 euró körül mozog, szemben a magánlégitársaságoknál jellemző legalább 10 ezer eurós bérrel.
Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!
A tiltakozó akció a törvényi szabályozás egy kiskapuját használta ki, amely lehetővé teszi a pilóták számára, hogy egészségügyi okokra hivatkozva két szabadnapot vegyenek ki. Médiaforrások szerint közel 30 Tarom pilóta élt egyszerre ezzel a lehetőséggel.
Az 1954-ben alapított Tarom jelenleg 18 repülőgépből álló flottával rendelkezik, és 70 úticélra üzemeltet rendszeres járatokat. A légitársaság, amely 2007 óta veszteségesen működik, nemrégiben 95 millió eurós állami támogatást kapott az Európai Bizottságtól átszervezési célokra. Tavaly 2,3 millió utast szállított, ezzel a harmadik legnagyobb forgalmú légitársaság volt Romániában a Wizzair és a Ryanair mögött.