Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Délelőtt napos, délután felhős idő vár ránk szerdán

Délelőtt napos, délután felhős idő vár ránk szerdán

Délelőtt napos, délután felhős idő vár ránk szerdán
Fotó: Unsplash/Aaron Burden

A hőmérséklet miatt azonban érdemes lesz rendesen felöltözni.

Estétől, késő estétől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, éjszaka nyugaton és a Tiszántúlon is kiderül az ég. Hajnalra párássá válik a levegő, foltokban zúzmarás köd is képződhet.

A cikk a videó után folytatódik

Szerdán ezek megszűnését követően napos idő várható, de délután egy szakadozott keskeny felhősáv vonulhat nyugatról kelet felé, később este határozottan megnövekszik, megvastagszik a felhőzet.

Ekkor a Nyugat-, Délnyugat-Dunántúlon már lehet vegyes csapadék: délnyugaton inkább eső, északabbra haladva havas eső, havazás, de néhol ónos eső is kialakulhat.

Napközben kedden az északnyugati, északi, szerdán a délire forduló szél sokfelé lesz élénk, Sopronnál, a Bakonyban, illetve ma a Zemplénben olykor erős is. A legalacsonyabb éjszaka hőmérséklet általában -8 és -2 fok között alakul, de a fagyzugokban -10 fok alá is lehűlhet a levegő. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 1 és 6 fok között alakul.

(MTI)