394,13 Ft
468,11 Ft
61,604 $

Szép Balázs 10., Bőhm Csaba 13. a férfi öttusázóknál a párizsi olimpián

Szép Balázs 10., Bőhm Csaba 13. helyen végzett a párizsi olimpián az öttusázók mezőnyében.

...svg content...Fotó: Szép Balázs (b) és a mexikói Emiliano Hernandez a férfi öttusázók döntőjében, a bónuszvívás versenyszámban a 2024-es párizsi nyári olimpián a versailles-i kastély parkjában 2024. augusztus 10-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Szabó Kata

Szép Balázs a 10., Bőhm Csaba pedig a 13. helyen végzett a férfi öttusázók versenyében a párizsi olimpián. Szép a csütörtöki körvívásban 18 ellenfelét győzte le és 17-től kapott ki, ezzel az eredménnyel a szombati finálét a 12. helyről kezdte meg a Versailles-i kastély parkjában. Lovaglásban szintidőn belül hibátlanul teljesített, bónuszvívásban nem szerzett plusz pontot, a 200 méteres úszásban pedig 2:05.83 perccel a 15. időt érte el.

A lövészetekkel megszakított 5×600 méteres futást kilencedikként kezdte meg, és nagy versenyben a tizedik helyen ért célba. A világbajnoki címvédő Bőhm Csabának nem sikerült a körvívás, 13 győzelmet aratott, miközben 22 ellenfelétől vereséget szenvedett. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

Ez után már az is szép teljesítmény volt tőle, hogy döntőbe jutott, a finálét viszont csak a 18. helyről kezdhette meg. A lovaglásban két akadályt vert le, a bónuszvívásban ő sem szerzett pontot, úszásban 1:58.94-gyel a harmadik leggyorsabb volt.

A kombinált számnak a 17. helyről vágott neki és négy pozíciót tudott javítani. Győzött a Tokióban ezüstérmes egyiptomi Ahmed el-Gendi, második lett a japán Szato Taisu, a bronzérmet pedig az olasz Giorgio Malan harcolta ki.