Szenzációs felfedezés: 85, akár 4500 éves sírt találtak Egyiptomban
Úgy tűnik, az ország még mindig rengeteg történelmi emléket rejt magában.
A Gabal El Haridi területén végzett régészeti misszió a múmiák mellett 30 halotti bizonyítványt fedezett fel, amelyeken részletes információk szerepeltek a halottakról, ókori görög és egyiptomi hieroglifákkal írva.
Az Egyiptomi Turisztikai és Régiségügyi Minisztérium közlése szerint a régészeti ásatás 85 sírhelyet hozott felszínre Sohag tartományban, számolt be róla a Luxor Times. Ezek a sírok az ókori Egyiptomi Királyság időszakából származnak, mintegy 4500 évvel ezelőttről, a Ptolemaiosz dinasztia idejéből, amely Kr. e. 305-től Kr. e. 30-ig uralkodott.
A sírok némelyikét domboldalba vájták, némelyikből pedig folyosók vezettek a sírkamrákba. A régészek egy téglatornyot is feltártak, amely III. Ptolemaiosz, a Ptolemaiosz-dinasztia harmadik fáraója idejéből származik, aki i. e. 246-tól i. e. 222-ig uralkodott.
Az egyiptomi turisztikai és régiségügyi minisztérium szerint a tornyot a határ ellenőrzésére, az adók beszedésére és a Níluson való hajózás biztosítására építették. A leletek közül kiemelkednek egy Ízisz istennőnek szentelt templom romjai is, amely 33 méter hosszú és 14 méter széles volt.