Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Szentkirályi szerint Karácsony, a DK, a Tisza és Vitézy csődbe vitték Budapestet

Szentkirályi szerint Karácsony, a DK, a Tisza és Vitézy csődbe vitték Budapestet

Szentkirályi szerint Karácsony, a DK, a Tisza és Vitézy csődbe vitték Budapestet
MTI/Balogh Zoltán

Szentkirályi Alexandra azon a véleményen van, hogy Karácsony Gergely, Vitézy Dávid, a DK és a Tisza Párt közösen vitték csődbe a fővárost.

A helyzet immáron nagyon súlyos Budapesten a pénzhiánnyal, ami miatt hamarosan rövid időre leállítják a BKK működését. Később ez egy komolyabb sztrájkba csaphat át, aminek beláthatatlan következményei lehetnek.

„A képen a főváros idei, törvénytelen csődköltségvetésének közgyűlési szavazása látható. Akinek a neve zöld, az igent mondott a főváros csődjére. Budapest pedig csődben van. Nem a szélén, benne. Fejjel előre. Mindezt úgy, hogy 2019-ben 214 milliárdos tartalékot hagytunk hátra. Úgy, hogy az iparűzési adóból több pénze van Budapestnek, mint valaha. Úgy, hogy pár hónapja még simán bevállalták a rákosrendezői szeméttelep 50 milliárdos megvételét.” – írta a legújabb posztjában Szentkirályi.

Szentkirályi szerint az ellenzékiek egész egyszerűen csődbe vitték Budapestet, és egyelőre nem látni azt, honnan van ebből kiút. Karácsonyt, a DK-t, a Tiszát és Vitézyt okolja a korábbi kormányszóvivő a helyzetért, aki kiemelten foglalkozik a témával.

„Mégis csődbe vitték a fővárost és jönnek a menetrendszerű panasztájékoztatók, hogy „nincs pénz”. Karácsony, a DK, a Tisza és Vitézy együtt juttatták ide a várost. Ez a koalíció az elmúlt egy évben elpazarolta a budapestiek minden pénzét. Ez az ő közös művük.

Hangsúlyozta, nem lehet úgy tenni, hogy ez csak úgy, magától megtörtént volna. Szerinte igenis vállalni kell a felelősséget, a budapestiek érdekében is, miközben a város kasszája lassan teljesen kiürül. Napról napra egyre nagyobb az esélye annak, hogy a budapesti közlekedés is összeomlik.

„Nem lehet úgy tenni, mintha ez csak úgy „megtörtént” volna. Nem lehet letolni a felelősséget senki másra. Hiába beszélnek szolidaritási hozzájárulásról – a város bevételei nőttek, nem csökkentek. A budapestiek nem ezt érdemlik. Nem azt, hogy szétverjék a város pénzügyeit, majd amikor elfogy a pénz, másokra mutogassanak. A felelősség egyértelmű. A következményeket is ennek megfelelően kell viselni. A főváros működését fenn kell tartani – a budapestiek nem fizethetik meg Karácsonyék hibáit!”