Ha egyszer szabadulna, virágot vinne áldozatai sírjára a százhalombattai rém
Elmondása szerint sokáig azt gondolta, hogy jó ember, aki néha rossz dolgokat tesz, de ma már nem így látja.
1995 januárjában vették őrizetbe négy lány meggyilkolása miatt Balogh Lajost, azóta magánzárkában tölti életfogytiglani büntetését, és nem tartja reálisnak, hogy valaha kiszabaduljon – derül ki abból az interjúból, amit a Bors készített az elítélttel. Ennek során többek között arról kérdezték, mit üzenne az áldozatok hozzátartozóinak.
Majd azzal folytatta, minden tisztességes szülő elvárhatja, hogy öregségében visszakapja azt a gondoskodást, amit a gyermekének nyújtott a felnevelésekor. Ám ő megfosztotta őket ettől, ezért az a célja, hogy valamilyen módon segítse őket anyagilag. „Úgy fogom fel, hogy ezáltal rajtam keresztül a lányok segítik őket a túlvilágról” – magyarázta.
Nem tartja magát rossz embernek
A férfi arról is szót ejtett, hogy sokat gondol az áldozataira, és arra, miket tett. „Ha egyszer szabadulnék, a temetőbe vezetne az első utam, hogy a lányok sírján elhelyezzek egy-egy szál virágot” – mondta, hozzátéve, hogy sírni nem szokott, „ő inkább belül éli meg a fájdalmat”, az öngyilkosságra viszont soha nem gondolt komolyan.
Ezt követően arra utalt, alapvetően nem tartja magát rossz embernek. „Egy érzékeny lelkű, jó gyerek voltam. Rengeteg rosszat tettem, de minden gaztettem valaminek a következménye” – fogalmazott. Elmondása szerint sokáig azt gondolta, hogy jó ember, aki néha rossz dolgokat tesz, de ma már nem így látja, azt vallja, hogy senkinek sem szabad ártani.
A portál szerint a százhalombattai rém először sógornőjével végzett 1994 májusában, amiért a mindössze 16 éves lány szerinte tiszteletlenül beszélt a szüleivel, majd ugyanennek az évnek a nyarán egy 13 éves diáklányt gyilkolt meg. 1995 januárjában a százhalombattai kiserdőben két arra futó lánnyal végzett, valamint később az apja megölését is magára vállalta, de utóbbiért sosem ítélték el, mert nem látták bizonyítottnak a hatóságok, hogy ő tette. A börtönben pedig rátámadt egy rabtársára, amiért újabb 5 éves szabadságvesztést szabtak ki rá, vagyis leghamarabb 2025-ben állhat a büntetés-végrehajtási bíró elé a szabadulás reményével.