Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Százezer menekültet foszthat meg az ivóvíztől az Egyesült Királyság kormányának döntése

Visszafordíthatatlan következményekkel járhat az Egyesült Királyság kormányának döntése a Cox’s Bazarban élő menekültekre, különösképpen a gyermekekre nézve.

...svg content...Fotó: Unsplash/Theodore Goutas
Külföld
Author image

Kornis Vivien

Szerkesztő

Néhány hónappal ezelőtt arról döntött az Egyesült Királyság kormánya, hogy a külföldre szánt segélycsomagok forrásait a GDP 0.7 százalékáról 0.5 százalékra csökkentik. Boris Johnson brit miniszterelnök kormányát ezért számos humanitárius szervezet, közöttük az Oxfam és a Save the Children is éles kritikával bírálta.

A világ legnagyobb menekülttáborában, a bangladesi Cox’s Bazarban 70 ezer ember egészségügyi ellátás és 100 ezer ember tiszta víz nélkül maradhat az év leghalálosabb, ciklonokkal sújtott időszakában – hívta fel rá a figyelmet Nigel Adams, a külügyminisztérium Ázsiával kapcsolatos ügyekért felelős minisztere. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Bár hétfőn szavazást tartanak az ügyben a brit országgyűlésben, mely garantálhatja, hogy jövőre a GDP 0.5 százalékáról visszaállítják a forrásokat 0.7 százalékra, melyet az olyan konzervatív “lázadók” is támogatnak, mint Andrew Mitchell vagy az egykori miniszterelnök, Theresa May, Boris Johnson továbbra is úgy látja, hogy a kormány döntése politikailag továbbra is népszerűségnek örvend.

A Cox’s Bazar területén és a környéken munkát végző segélyszervezetek csoportja nemrég levelet írt Nigel Adams miniszternek, melyben kiemelik, hogy a számos mianmari menekültet is befogadó menedékhely számára súlyos következményekkel jár a segélyek 42 százalékos csökkentése, hiszen a tiszta víz, a higiénia, az oktatás, nemi alapú erőszak ügyei már így is forráshiányt szenvednek. 

Hangsúlyozták, hogy a higiéniára gyakorolt hatás lehet többek között az oka a koronavírus-fertőzések hirtelen megugrásának a területen a menedékkérők között, és míg Boris Johnson vasárnap a vakcina felvételére sürgette az egész világot, a Cox’s Bazarban élők közül még mindig senki nem jutott hozzá az oltóanyaghoz.

A The Guardian beszámolója szerint az Egyesült Királyság forráscsökkentésével kapcsolatos döntése kövekezményeképpen nem újítják meg a fogyatékkal élő gyermekek számára nyújtott oktatáshoz küldött alapot sem, amely aláássa a UK fogyatékosságügyi integrációs stratégiáját.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.