Szakértők szerint az Egyesült Királyság lehet a legsúlyosabb gócpontja az európai COVID-19 járványnak
A koronavírus-járvány még december környékén indult el a kínai Vuhan tartományból, azóta nyugat felé haladva végigsöpört Európán és a világon egyaránt.
Legalább is így véli Jeremy Farrar, aki a Wellcome Trust elnöke és a brit kormány egyik tanácsadója. Farrar vasárnap fogalmazott úgy, hogy az Egyesült Királyság „az egyik legsúlyosabban érintett országgá válhat, ha nem az abszolút legsúlyosabbá Európában”. Azt is hozzátette, hogy abban bízik, hogy elindul egy csökkenő tendencia felé az elhalálozások száma:
Farrar a BBC-nek kiemelte, hogy Németország nagyon jó munkát végzett a számok alacsonyan tartása terén, főként a „lenyűgöző” mennyiségű teszt miatt, amit elvégeztek, valamint gyorsan izolálni tudták azokat, akik megbetegedtek a koronavírussal.
A szakember azt is hozzátette, hogy szerinte a koronavírusnak második vagy harmadik hulláma „elkerülhetetlen” lesz, ám úgy véli, hogy őszre már széles körben elérhetők lesznek a járvány elleni védőoltások, így védelemhez juthatnak az emberek világszerte.
Az Egyesült Királyságban a Johns Hopkins Egyetem nyilvántartása szerint körülbelül 84 000 embert fertőzött meg az új koronavírus-járvány, közülük már nagyjából 10 000 ember veszítette életét, körülbelül fele annyi ember, mint a legtöbb halálos áldozatot számláló Egyesült Államokban.
Hogy miért kerülnek az emberek az intenzív osztályra a koronavírus-fertőzéstől, azt alábbi cikkünkben boncolgattuk: