Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Svájc lehet az első ország, amely megszavazza az állatkísérletek betiltását

Svájc vasárnap szavaz arról, hogy az első ország legyen-e abban, amely betiltja az állatokon végzett orvosi kísérleteket.

...svg content...Fotó: Twenty20
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

Az állatvédők elegendő támogatást gyűjtöttek össze ahhoz, hogy népszavazást tartsanak az állatkísérletekről, mivel a statisztikák szerint Svájcban több mint 550 ezer állat pusztult el 2020-ban a laboratóriumi kísérletek során.

Ez a szám magában foglal 400 ezer egeret és patkányt, majdnem 4600 kutyát, 1500 macskát és 1600 lovat, továbbá jelentős mértékben pusztultak el főemlősök, tehenek, sertések, halak és madarak is a kísérletek alatt, illetve után. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Renato Werndli, egy északkelet-svájci orvos indította el a kezdeményezést, mivel úgy véli „kegyetlen és teljességgel szükségtelen az állatokon való kísérletezés”, illetve biztos benne, hogy ezek nélkül is képes az orvostudomány megbízható gyógyszerek kifejlesztésére.

Az orvos arra is felhívta a figyelmet, hogy az olyan kutatási módszerek, mint a biochipek, a számítógépes szimuláciák vagy az embereken végzett mikrodózisú kísérletek számottevően hatékonyabbak az állatkísérleteknél – írta a Reuters.

Az Interpharma gyógyszeripari lobbicsoport viszont ellentétes véleményen van, úgy gondolják, hogy a „gyógyszerkutatás, a kórházi klinikai vizsgálatok és az egyetemi alapkutatás többé nem volna lehetséges az állatkísérletek nélkül”. Rene Buholzer, az Interpharma vezérigazgatója azt is kiemelte, milyen fontosak ezek a kísérletek, hiszen a Covid-vakcinákat is állatokon tesztelték.

Véget vetettek a svédek világjárványnak: nincs több koronavírus-tesztelés az országban

A legutóbbi közvélemény-kutatások szerint csak a szavazók 26%-a támogatja a betiltást, 68%-a pedig ellenzi azt, emellett Maries van den Broek kutató azt is elmondta, hogy mielőtt a tudósok állatkísérletbe kezdenek, be kell bizonyítaniuk, hogy erre nincs más alternatíva, továbbá azt is, hogy a kutatás fontos célt szolgál.

Broek úgy gondolja, az állatokon végzett tesztek nélkül nem tudnának olyan kezeléseket kifejleszteni, amelyek emberi életeket menthetnek meg, Werndli viszont kiáll a véleménye mellett, abban bízik, hogy „Svájc pozitív példát mutat majd a világnak abban, hogy megállítsák az állatok szenvedését”.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.