Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Sorra reagálnak a pártok szemétben megtalált szavazólapok ügyére

Sorra reagálnak a pártok szemétben megtalált szavazólapok ügyére

Sorra reagálnak a pártok szemétben megtalált szavazólapok ügyére
Fotó: Element5 Digital/Unsplash

A jeddi temető melletti építési törmelékek között bukkantak rá egy zsáknyi félig elégetett szavazólapra.

Az esettel kapcsolatosan az ellenzék, a Fidesz, valamint az RMDSZ is a közösségi oldalaikon reagált. Az Egységben Magyarországért sajtótájékoztatót ígért, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség ugyanakkor megalapozatlannak tartja azon követelésüket, hogy semmisítsék meg a határon túli levélszavazatokat.

A cikk a videó után folytatódik

Mindig is tudtuk, hogy csalnak a választáson, de most mindenki láthatja, hogy milyen eszközökkel. Úgy tűnik, egyre többen gondolják Erdélyben is, hogy a Fidesznek mennie kell. Ők pedig annyira rettegnek a vereségtől, hogy még a legegyértelműbb csalástól sem riadnak vissza: szó szerint szemetet akartak csinálni a választói akaratból”idézte Márki-Zay Pétert az atv.hu.

„Az RMDSZ elítéli azokat a vádakat, amelyek azt sugallják, hogy itt választási csalásról lenne szó. Elfogadhatatlannak és megalapozatlannak tartjuk a magyarországi ellenzéki pártok kérését is, amely arról szól, hogy meg kell semmisíteni az összes határon túli szavazatot. A képsorok megerősítik, hogy egyértelműen szervezett provokációról van szó, amelynek az a célja, hogy a határon túli szavazatokat hiteltelenítsék. Bárki is álljon a provokáció mögött, a legaljasabb módon próbálja manipulálni a közvéleményt. Ezt a leghatározottabban visszautasítjuk!” – írta közösségi oldalán a párt.

A Fidesz közleményében úgy fogalmazott, hogy a „baloldal kétségbeesésében mindenre képes”, „akik a külhoni magyarok szavazatainak megsemmisítését akarják elérni.”

Az ellenzék a Nemzeti Választási Irodához fordult az ügy kivizsgálását illetően, ami azok után látott napvilágot, hogy a Punctul.ro munkatársát, Cristian Teodorescut egy névtelen telefonáló értesítette a kidobott, részben kitöltött szavazólapokról.

Teodorescu elsőként ért a helyszínre, ahol videófelvételeket is készített, azonban a papírokhoz nem nyúlt hozzá. A Maros Megyei Rendőrség csütörtökön gyűjtött bizonyítékokat a helyszínen, az MTI-nek későbbre ígértek tájékoztatást az ügyről.