Semjén Zsolt számos törvényjavaslattal készül az őszi parlamenti időszakra
A kormány jelenleg rendkívüli jogalkotási felhatalmazással rendelkezik, azonban amit lehet, az Országgyűlésen keresztül intéznének.
Már beterjesztette a kormány az őszi ülésszak jogalkotási tervét, azonban a háború és a gazdasági válság miatt még bőven várhatók módosítások, ráadásul az is lehet, hogy a veszélyhelyzet miatti jogkörével kell élnie a kormánynak.
Az Infostart számolt be Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes listájáról, aki 14 pontban foglalta össze, hogy a kormány milyen jogszabályokat szeretne elfogadtatni a parlamenttel a törvényhozás őszi ülésszakában:
- Az agrártermékek eredetvédelméről szóló indítvány a mezőgazdasági termékek, az élelmiszerek, a borok és a szeszes italok oltalmának szabályait pontosítja.
- Lesz egy törvényjavaslat, amely hatékonyabbá tenné a közüzemi szolgáltatók és az ügyfelek kapcsolattartását.
- Egy fogyasztóvédelmi változtatásnak köszönhetően a piacfelügyeleti hatóságok a jövőben a külföldi székhelyű vállalkozásokkal szemben is eljárhatnak majd
- Törvénymódosítást fogadhat el a Parlament arról is, hogy a termelők és a feldolgozók, tehát a beszállítók ne legyenek olyan nagymértékben kiszolgáltatva a kiskereskedelmi láncoknak, mint most.
- A képviselők ősszel jogszabályba foglalják a közelmúltban megalakult Nemzeti Közlekedési Központ hatásköreit,
- megtárgyalják az idei költségvetés beszámolóját,
- átültetik a hazai jogrendbe a szülők és a gondozók vonatkozásában a munka és a magánélet közötti egyensúlyról szóló uniós irányelvet,
- és megteremtik egy új hulladékgazdálkodási modell törvényi hátterét.
Azonban az orosz–ukrán háború elhúzódása, az energiaválság súlyosbodása, az infláció és az árak emelkedése, a migrációs válság fokozódása és a koronavírus-járvány visszatérése, netán a majomhimlős terjedése, illetve a jogállamisági eljárási és az uniós támogatások megszerzése külön feladatokat is adhat majd a parlamentnek és a kormánynak is.
Az Országgyűlés őszi ülésszaka várhatóan szeptember 26-án kezdődik.