Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

2 év után visszatér az egyik kedvenc sci-fi sikersorozatunk

2 év után visszatér az egyik kedvenc sci-fi sikersorozatunk

2 év után visszatér az egyik kedvenc sci-fi sikersorozatunk
Shutterstock/Illusztráció

Két év várakozás után végre visszatér az Apple TV egyik legelismertebb sorozata: kedden megérkezett a For All Mankind 5. évadának hivatalos előzetese.

A kritikusok által méltatott alternatív történelmi sci-fi újabb tíz epizóddal folytatódik, és március 27‑én debütál a platformon, ezt követően pedig minden pénteken érkezik egy új rész egészen május 29‑ig.

A cikk a videó után folytatódik

A Ronald D. Moore, Matt Wolpert és Ben Nedivi által megalkotott sorozat az évek során egyre nagyobb kritikai elismerést vívott ki magának, és mára az Apple TV egyik legerősebb címévé vált – még ha a közbeszédben nem is emlegetik olyan gyakran, mint a Severance vagy a Foundation.

Az Apple TV hivatalos szinopszisa szerint az új évad „a 2010-es években veszi fel a fonalat, évekkel a Goldilocks-aszteroida rablása után. A Happy Valley virágzó kolóniává nőtte ki magát több ezer lakossal, és új küldetések kiindulópontjává vált, amik még messzebbre visznek minket a Naprendszerben. De mivel a Föld nemzetei törvényt és rendet követelnek a Vörös Bolygón, egyre nő a feszültség a Mars lakói és az egykori otthonuk között.”

A sorozat minden évaddal egyre jobb lett

A For All Mankind már az első évadával is erősen indított: a Rotten Tomatoes értékelése szerint 75%-os „Certified Fresh” minősítést kapott. Azóta azonban még magasabbra emelkedett: a 2. évad 100%, a 3. évad 92%, a 4. évad pedig ismét 100% pozitív értékelést kapott.

A CBR kritikusa így fogalmazott a 4. évad kapcsán: „A For All Mankind következetesen erős rajongótábort épített magának az alternatív történelem izgalmas megközelítésével és azzal, hogy fél évszázadon átívelő történetszálakat mesél el. A sorozat remélhetőleg tovább növeli népszerűségét, ahogy történetének következő fejezete kilép a történelem keretei közül, és egy szinte felismerhetetlen jelenbe tekint.”

Erős szereplőgárda tér vissza – és új arcok is érkeznek

Az 5. évadban visszatér többek között:

  • Joel Kinnaman,
  • Toby Kebbell,
  • Edi Gathegi,
  • Cynthy Wu,
  • Coral Peña,
  • Wrenn Schmidt.

Új szereplők is csatlakoznak:

  • Mireille Enos (The Killing, Hanna),
  • Costa Ronin (The Americans, Homeland),
  • Sean Kaufman (The Summer I Turned Pretty),
  • Ruby Cruz (Bottoms),
  • Ines Asserson (Royalteen).

A showrunnerek továbbra is Matt Wolpert és Ben Nedivi, Ronald D. Moore pedig executive producerként felügyeli a produkciót.

Magyarországon is van tábora a sorozatnak

A sorozat Magyarországon is stabil rajongótábort épített, különösen azok körében, akik kedvelik a tudományos-fantasztikus történeteket, de a politikai és társadalmi drámát sem vetik meg. A magyar nézők számára különösen izgalmas az alternatív történelem koncepciója, hiszen a hidegháborús űrverseny kimenetelének megváltoztatása olyan „mi lett volna, ha” kérdéseket vet fel, amik a hazai sci-fi közösségben is gyakran előkerülnek.

A sorozat népszerűségét az is növeli, hogy az Apple TV+ Magyarországon is egyre elterjedtebb, és a platform prémium sci-fi kínálata – Alapítvány, Invázió, Silo – mellett a For All Mankind sokak szerint az egyik legjobb, legkövetkezetesebben fejlődő cím.

A következő cikkhez görgess lejjebb