Örülhetnek az üzérek: fény derült a 12 GB-os RTX 2060 árára
A jelenlegi piaci állapotokhoz mérten túlságosan olcsón kínálja az Asus a legújabb RTX 2060 videókártyát.
Amikor az Nvidia és partnerei a hónap elején hivatalosan is bemutatták a GeForce RTX 2060 12GB-os változatát, nem hozták nyilvánosságra az ajánlott árát, ami kissé szokatlan volt. Ezen a héten azonban az Asus németországi részlege végre felfedte a grafikus kártya ajánlott árát, ami némi támpontot ad ahhoz, hogy mire számíthatunk, ha a kínálat találkozik a kereslettel.
Hogy kontextusba helyezzük az árak alakulását, az erősebb GeForce RTX 3070 hivatalos ajánlott ára 2020-as megjelenésekor 499 euró volt, miközben az előző generációs GeForce RTX 2060 6GB árazása manapság 740 euró magasságában kezdődik.
Az Nvidia GeForce RTX 2060 6GB-os grafikus kártyája közel három évvel ezelőtt jelent meg, és a TSMC 12 nanométeres node-ján készült TU106-os grafikus processzoron alapul. Mivel azonban az Nvidia nem tudott elegendő GeForce RTX 30-as sorozatú Ampere GPU-t beszerezni a Samsung Foundry-tól, ezért a TSMC-t kellett felkérnie, hogy a grafikus kártyák iránti kereslet kielégítése érdekében indítsa újra az elavult GPU-k gyártását – írta a Computer Base portál.
Az Asus GeForce RTX 2060 12 GB-os, 499 euróért kapható grafikus kártyái vastag hőcsövekkel ellátott, kétnyílású, kétventilátoros hűtőrendszerrel rendelkeznek, nyolc tűs kiegészítő PCIe tápcsatlakozót igényelnek, és négy kijelzőkimenettel (egy DisplayPort 1.4a, egy DVI-D, két HDMI 2.0b) vannak ellátva. A GPU-k várhatóan december végén kerülnek piacra, bár ne számítsunk arra, hogy az említett ajánlott áron kerülnek majd forgalomba.
Érdemes megjegyezni, hogy egyes piaci elemzők szerint a GeForce RTX 2060 12 GB-os változatai kiváló kártyák a kriptobányászok számára, mivel az Nvidia nem korlátozza a hash-sebességüket (ellentétben a GeForce RTX 30-as sorozatú LHR termékeivel).
A játékosok ugyanakkor lassúnak és elavultnak találhatják őket a ma kapható legjobb grafikus kártyákhoz képest, továbbá szem előtt tartva, hogy a bányászok általában közvetlenül a forgalmazóktól (és néha még a gyártóktól is) vásárolnak GPU-kat, még nem tudni, hogy valóban széles körben elérhetőek lesznek-e.