Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Elképesztően ritka, fehér kacsacsőrű emlőst szúrtak ki Ausztráliában

Elképesztően ritka, fehér kacsacsőrű emlőst szúrtak ki Ausztráliában

Elképesztően ritka, fehér kacsacsőrű emlőst szúrtak ki Ausztráliában
Fotó: Unsplash / Illusztráció

A szakértők szerint ez lehet a világ első leucizmussal rendelkező kacsacsőrű emlőse, amelyről valaha feljegyzés készült.

Hihetetlenül ritka, fehér kacsacsőrű emlősről készült fotó Ausztráliában – írja a 24.hu a The Guardianre hivatkozva. Mint kiderült, a kutatók épp egy veszélyeztetett teknőst kerestek, amikor megpillantották a különleges állatot.

„Úgy örülök, hogy sikerült megörökítenem, mert enélkül szerintem senki nem hitte volna el, hogy láttam egy ilyen ritka példányt”

– mondta az állatot lencsevégre kapó Lou Streeting, a New Englandi Egyetem doktorandusza.

Ugyanakkor leszögezik, az állat nem albínó: mivel a csőre és a farka fekete, egyértelmű, hogy a szervezete képes melanint termelni. A melanin egy olyan pigment, amely az állatok bőrének, bundájának, tollazatának és szemének színét is adja, teljes hiányának esetén beszélünk albinizmusról.

Amikor az élőlény testének csak bizonyos részeiben nem termelődik a festékanyag – mint a szóban forgó kacsacsőrűnél is – azt leucizmusnak nevezzük. A szakértők úgy vélik, ez lehet a világ első leucizmussal rendelkező kacsacsőrű emlőse, amelyről valaha feljegyzés készült.

Megjegyzik, jelenleg nagyjából 50-300 ezer példány élhet a világon (sajnos nincs elég adat ahhoz, hogy ennél pontosabb számot lehessen mondani), számuk azonban egyre csökken. Ennek fő oka, hogy az elmúlt 30 évben élőhelyeik negyede megsemmisült.