Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Rendkívüli szülésről számoltak be a mentősök – már nem értek ki időben

Rendkívüli szülésről számoltak be a mentősök – már nem értek ki időben

Rendkívüli szülésről számoltak be a mentősök – már nem értek ki időben
Shutterstock/Illusztráció

December 3-án különleges esemény történt az Egyesült Államokban, Missouri államban, a Springfieldben található Johnny Morris Wonders of Wildlife Aquarium Adventure létesítményében. Egy nő a helyszínen adott életet gyermekének, még mielőtt a mentők megérkeztek volna.

A Springfield News-Leader beszámolója szerint a nő délután fél 4 körül kezdett vajúdni, és bár a Springfield Tűzoltóság és a Mercy mentőszolgálat azonnal riasztást kapott, a kisbaba még azelőtt megszületett, hogy a helyszínre értek volna.

A cikk a videó után folytatódik

A folyamatot Eli Snider, a sürgősségi diszpécserszolgálat vezetője irányította telefonon keresztül. A hívás körülbelül hét percig tartott.„Ez igazán segíthet megnyugtatni a hívót és a beteget, hogy van valaki, aki hallgatja őket, és ott van, hogy segítsen. Mert szerintem sokszor, amikor az emberek felhívják a 911-et, azt gondolják, hogy ‘csak kiküldik a mentőt, és nem tesznek semmi mást’. De mi mindig ott vagyunk, hogy bármilyen helyzetben segítsünk.”

Snider hozzátette, ez volt az egyik első alkalom, amikor telefonon keresztül segített levezetni egy szülést. „Végigmegyek egy terhességi kártyán, és olyan kérdéseket teszek fel, mint például: ‘Ez az első terhessége? Van bármilyen komplikáció? Látja már a baba valamelyik részét?’ A vonal másik végén lévő hívó a szemem, a fülem és a kezem. Csak irányítom őket, hogy mit kell tenniük.” – idézte a People.

Nyugodt hozzáállás

A diszpécser kiemelte, a jelenlévők rendkívül együttműködőek voltak. „Nyugodtak és nagyon segítőkészek voltak. Hajlandóak voltak megtenni, amit kértem tőlük. Nem mindig hallgatnak az emberek, de a kulcs a nyugodt hozzáállás. Neked kell lenned a legnyugodtabbnak a telefonban.”

Sean Jackson, a Springfield Tűzoltóság kapitánya a Ladder 9 egységgel érkezett a helyszínre. Mire odaértek, a baba már megszületett. A tűzoltók segítettek a légutak tisztán tartásában, az umbilicalis zsinór lefogásában és elvágásában, valamint a csecsemőt törölközőbe csavarva melegen tartották.