Elégetett emberi maradványokra bukkantak régészek egy maja piramisban
Emellett több ezer jádéból és tengeri kagylóból készült dísz is előkerült.
Elégetett emberi maradványokra és számos tárgyra bukkantak régészek egy maja piramisban. Mint kiderült, a leleteket egy guatemalai lelőhelyen találták meg, ahol 114 építmény, köztük piramisok és paloták is találhatók.
A 24.hu a Heritage Daily és a Live Science beszámolóira hivatkozva azt írja, a régészek az egyik piramis feltárásakor akadtak az elégetett emberi maradványokra, emellett pedig több ezer jádéból és tengeri kagylóból készült dísz is előkerült.
A szakértők úgy vélekednek, hogy a maradványok elégetéséhez használt faszén Krisztus után 773 és 881 közöttről származhatott, az emberi csontok viszont érdekes módon évtizedekkel az előttiek lehettek. Mindemellett megállapították:
A maradványok négy emberhez tartozhattak, akik közül legalább ketten királyi méltóságok voltak. Mindezek tudatában pedig arra következtetnek, hogy egykori uralkodók holttesteit égethették el, amikor egy új király, Papmalil lépett hatalomra.
Az égetés egy szimbolikus szertartás lehetett, amellyel azt jelezték, hogy elszakadnak a korábbi uralkodók rendszerétől, és egy teljesen új rezsim korszakát kezdik meg – írják a cikkben. Korábban egyébként azt is megírtuk, hogy ősi maja város romjait találták meg egy dzsungelben.
A mexikói régészek tavaly nyáron, a Yucatán-félsziget dzsungelében, egy Campeche állambeli védett területen fedezték fel a romokat, köztük számos kőoszlopot. Ezért az ősi város az „Ocumtun” nevet kapta, ami a maja nyelvben kőoszlopot jelent.