387,03 Ft
451,18 Ft
66,109 $

Kiütötte a Real Madrid a Barcelonát a Szuperkupa döntőjében

Esélyt sem adott a Real Madrid a Barcelonának a spanyol Szuperkupa döntőjében vasárnap este, amit a Közel-Keleten rendeztek meg.

...svg content...Fotó: EPA/STR

Először a Real Madrid jutott be a döntőbe, méghozzá a városi rivális Atletico ellen egy több mint fordulatos mérkőzés végén. Nem sokkal később a Barcelona is abszolválta az elődöntőt, így összejött az álomdöntő a két nagy között. Nagy várakozások előzték meg a találkozót, már csak amiatt is, mert a Közel-Keleten rendezték a finálét, Cristiano Ronaldo csapatának (Al Nassr) stadionjában.

A vártnál sokkal simább volt a meccs, hiába fogadkozott annyira Xavi, a Barcelona edzője. Súlyos vereséget szenvedtek a katalánok, akiknek igazán esélyük sem volt arra, hogy övék legyen a történelmi győzelem. A Real Madrid Vinícius Júnior révén már a 7. percben megszerezte a vezetést, az előkészítő Bellingham volt. Soron kívül Nyilatkozott a TEK Orbán Viktor védelméről a Robert Fico elleni merénylet után

Sokat nem kellett várni a brazil világsztár duplájára, a 10. percben már 2-0-ra mentek a madridiak. Rodrygo szolgálta ki a brazil csapattársát, aki pár perccel az első félidő lefújása előtt büntetőből is beköszönt. A 39. percben szerzett harmadik gól előtt pár perccel Lewandowski szépített, ám ez valóban csak annyira volt elég, nem többre.

3-1-gyel fordultak a felek, és a Barcelona továbbra sem találta az ellenszert az ősi riválissal szemben. Olyannyira nem, hogy a 64. percben Rodrygo feliratkozott a gólszerzők listájára, amivel 4-1 volt az állás. Araújo a 71. percben megkapta a második sárga lapját, melynek köszönhetően a minimális esély is elúszott arra, hogy a Barcelona valami csoda folytán legalább kiegyenlítsen.

Ez a mérkőzés is csak arra mutatott rá, hogy a Barcelona nincs kint igazán a gödörből, amibe hetekkel ezelőtt került. A bajnoki cím is elúszni látszik, addig a Bajnokok Ligájában óriási ellenfelek vannak, köztük a Real Madriddal, akiknek sokat javult a játéka az előző szezon óta, köszönhetően Bellingham érkezésének is.

Orbán Viktor Robert Ficóról: „Jelenleg az életéért küzd, élet-halál között van”

Több szempontból is fontos lenne Robert Fico mihamarabbi felépülése, Magyarország számára is, amiről Orbán Viktor miniszterelnök beszélt egy reggeli interjújában .