Reagált a Magyar Posta a postásokat ért növekvő erőszakra
Figyelemfelhívó kampányt indított a Magyar Posta a postai alkalmazottak elleni támadások számának emelkedése miatt.
Az elmúlt években aggasztó tendencia figyelhető meg a postai dolgozók, különösen a kézbesítők biztonságát illetően. A Magyar Posta adatai szerint az erőszakos cselekmények száma közel 10 százalékkal emelkedett.
Mikecz Péter, a vállalat marketingkommunikációs főigazgatója az InfoRádiónak nyilatkozva elmondta, hogy csak a tavalyi évben több mint 70 esetben érte valamilyen atrocitás a postásokat.
Az esetek súlyossága változó, a verbális bántalmazástól egészen a fizikai támadásokig terjed, de idén februárban például gumilövedékkel lőttek meg egy kézbesítőt és elhaladó járműből.
A probléma gyökerét részben a lakosság tájékozatlansága jelenti, a Magyar Posta által végzett felmérés ugyanis rávilágított, hogy a megkérdezettek csupán kétharmada van tisztában azzal, hogy a postai dolgozók közfeladatot ellátó személynek minősülnek. Ez az arány jóval alacsonyabb, mint például a rendőrök (86%) vagy a pedagógusok (72%) esetében.
A helyzet javítása érdekében a Magyar Posta „Postásnak lenni nem küzdősport” címmel indított tájékoztató kampányt, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a kézbesítők elleni erőszakos cselekmények súlyos jogi következményekkel járhatnak, akár börtönbüntetést is vonhatnak maguk után.
A vállalat reméli, hogy a kampány hatására javul majd a postai dolgozók megbecsültsége és biztonsága, valamint csökken az ellenük irányuló erőszakos cselekmények száma.