394,28 Ft
457,80 Ft
64,373 $

Putyin telefonon gratulált az argentin elnöknek országa foci vb-győzelméhez

Az orosz elnök felhívta argentin kollégáját, hogy gratuláljon Argentína győzelméhez a 2022-es katari labdarúgó világbajnokságon.

Fotó: MTI/EPA/Ronald Wittek

Borbély Fanni

A TASS orosz állami hírügynökség jelentett arról, hogy Vlagyimir Putyin felhívta argentin kollégáját, Alberto Fernandezt, hogy gratuláljon neki az argentin válogatott győzelméhez a 2022-es labdarúgó-világbajnokságon.

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője közölte, Putyin vasárnap hívta fel az argentin elnököt, majd „szívből gratulált neki Argentína győzelméhez”. Soron kívül Kizuhant az ötödik emeletről egy kisgyermek Csepelen

Ahogy arról korábban is beszámoltunk, Argentína vasárnap a harmadik világbajnoki trófeáját zsebelte be, miután büntetőrúgásokkal legyőzte a francia válogatottat.

A mérkőzés rendes játékideje és egy hosszabbítás után 3-3 volt, miután Messi a 23. és a 108. percben rúgott egy gólt, Di Maria a 36. percben szintén, míg Mbappé egyedül három gólt hozott Franciaországnak a mérkőzés 80., 81. és 118. percében. Végül a büntetőrúgások után Argentína 4-2-re megnyerte a mérkőzést, ezzel együtt pedig a világbajnokságot is.