469,46 Ft
63,156 $

A Pupp-Fojt kajak páros is reményfutamra kényszerült a párizsi olimpián

A Pupp-Fojt kajak páros sem tudott egyenes ágon bejutni a középdöntőbe az olimpián.

...svg content...Fotó: Pupp Noémi, Fojt Sára, Gazsó Alida Dóra és Csipes Tamara, valamint Hüttner Csaba, a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya (j-b) a nõi kajak négyesek 500 méteres versenyének elõfutama után a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezõs és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 6-án. MTI/Kovács Tamás

Szoros versenyben harmadik lett előfutamában a Pupp Noémi, Fojt Sára páros K-2 500 méteren, így legközelebb kora délután a reményfutamban száll vízre a párizsi olimpián. Az ötkarikás újoncokból álló második magyar egység viszonylag jól jött el a rajtból, az utazó tempója is megfelelő volt, így a németek mögött a lengyelekkel együtt a második-harmadik helyen lapátolt.

A végén a németek lassultak, a lengyelek gyorsultak, a magyarok pedig kis hátránnyal harmadikként értek célba. Ahhoz, hogy a reményfutamot kihagyhassák és rögtön a középfutamba kerüljenek, az első vagy a második helyen kellett volna befutniuk. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

A Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra páros korábban szintén harmadik lett, így kora délután mindkét magyar hajónak még egy pályát teljesítenie kell. A reményfutamra 14.10-kor kerül sor, a középfutamot és a döntőt pénteken rendezik.