Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Pornószínész képével próbálnak eladni egy oltásellenes álhírt a magyar Facebook-csoportokban

Filmjeiben alakított már orvost, katonát, rendőrt és tűzoltót is.

...svg content...Twenty20
Belföld
Author image

Kornis Vivien

Szerkesztő

A magyar oltásellenes Facebook-csoportokban is terjedni kezdett egy bejegyzés, melyen egy fehér köpenyt viselő, orvosnak tűnő férfi képe mellett a következő felirat olvasható: 

A világszerte híres nőgyógyász, dr. John Sins egy több ezer nőt érintő felmérés során arra jutott, hogy az oltásokban található grafén-oxid gyakorlatilag minden nőnél meddőséget okozott. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Az AFP Ténykérdése szerint a közösségi médiában csupán két nap leforgása alatt több százan osztották meg a tartalmat, ha azonban közelebbről is megnézzük az említett “felmérést”, láthatjuk, hogy nyilvánvaló átverés az egész, John Sins nevű nőgyógyász pedig nem is létezik – a képen látható férfi nem orvos, hanem pornószínész. 

Néhányan egyébként jelezték is a kép alatt a Facebookon, hogy a kép egy átverés, és egy pornószínész látható rajta, többen azonban komolyan vették a bejegyzést.

A Johnny Sins néven ismertté vált pornószínész fotóját az elmúlt években számos álhírhez, hamis állításhoz felhasználták. 2019-ben például azt állították róla, hogy egy venezuelai orvos, aki a rákos sejtek elpusztítására alkalmas lézeres eszközt fejlesztett ki. 

Sins az AFP megkeresésére akkor azt válaszolta a Twitteren, hogy az orvosi köpenyt a Brazzers egyik filmjének kedvéért viselte. A színész filmjeiben egyébként alakított már rendőrt, tűzoltót, katonát is. 

Ráadásul az AFP tényellenőrző csapata már azt is megcáfolta korábban, hogy az oltóanyagokban grafén-oxid lenne, és bár tesztelik orvosi célokra, az még nagyon messze van, hogy bármilyen, piacon elérhető termékben megjelenjen. 

A bejegyzés szövegéből arra is lehet következtetni, hogy a képet eredetileg viccnek, vagy éppen átverésnek szánták, bár úgy tűnik, több felhasználó nem értette meg a tartalom célját. A Facebookon létezik is egy szatirikus magyar csoport dr. John Sinsnek szentelve, de a csoport leírásában azt írják: “Könyörgöm, ne vegye senki komolyan, nem vagyunk vírustagadók”.