Kiderült, mely egyetemre volt a legnehezebb bekerülni
A Budapesti Corvinus Egyetem idén is a legmagasabb ponthatárokat állította fel gazdasági, társadalomtudományi és informatikai képzési területeken.
A 2024/25-ös tanévre vonatkozó felsőoktatási felvételi eredmények alapján a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) ismét kiemelkedő pozíciót ért el a felvételi ponthatárok tekintetében. Az intézmény mindhárom fő képzési területén – gazdaságtudományi, társadalomtudományi és informatikai – a legmagasabb pontszámokat követelte meg a nappali alapképzések állami ösztöndíjas helyeire jelentkezőktől.
Az egyetem kiemelt szakjain különösen magas ponthatárokat állapítottak meg:
– Az angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás alapképzésre 478 ponttal lehetett bekerülni, ami idén is a legmagasabb küszöbértéket jelenti.
– Az angol nyelvű nemzetközi tanulmányok szakon 458 pont volt a minimum követelmény.
– A magyar nyelvű gazdaságinformatikus szakra 440 pontot kellett elérni a felvételhez.
A BCE közleménye szerint összesen 1871 hallgatót vettek fel a központi felvételi eljárásban. Ebből 1376 fő alapképzésen, 439 mesterképzésen, 56 pedig osztatlan képzésen kezdheti meg tanulmányait szeptembertől. Emellett nemzetközi felvételi útján további 457 hallgató csatlakozik az egyetemhez, ami azt jelenti, hogy az elsőéves diákok negyede külföldről érkezik.
Az intézmény hangsúlyozta az angol nyelvű képzések növekvő népszerűségét, a felvett hallgatók ugyanis több mint fele választott angol nyelvű programot. A 2024/25-ös tanévtől az alapszakok háromnegyede, a mesterszakok pedig közel 90%-a angolul is elvégezhető.
A Corvinus Ösztöndíjprogramnak köszönhetően a magyar oktatási rendszerből érkező nappali alapszakos hallgatók mintegy 75%-a, míg a nappali mesterképzésre felvettek szinte 100%-a térítésmentesen tanulhat.
Az egyetem új szakjai is népszerűnek bizonyultak. Az üzleti adattudomány alapképzés 450 pontos határral került be a top tíz legmagasabb ponthatárú képzés közé. A tavaly indult interdiszciplináris szakok, mint az üzleti adattudomány (450 pont) és a filozófia, politika, gazdaság (PPE) (447 pont) iránt továbbra is nagy az érdeklődés.
A mesterképzések terén is pozitív tendenciák mutatkoznak. Az újonnan indított nemzetközi számvitel és könyvvizsgálat egyéves angol nyelvű képzésre másfélszeres túljelentkezést regisztráltak. Több szakon, például a marketingstratégia és -innováció, valamint a gazdasági-viselkedéselemzés területén jelentősen nőtt a felvettek létszáma.