A pedagógusok által bejelentett sztrájkot ellehetetlenítő pénteki kormányrendelet ellen egyre többen tiltakoznak a polgári engedetlenségi akció keretében.
A pénteki kormányrendelet jóformán ellehetetleníti, hogy a pedagógusok sztrájkoljanak, erre válaszul pénteken a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnáziumban, a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban, a Scheiber Sándor Gimnáziumban, a Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnáziumban, az Eötvös József Gimnáziumban és a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban sem dolgoztak a tanárok – írja a Telex.
Az Eötvös József Gimnáziumban azonban még ennél is tovább mentek, és 60 tanár nem vette fel a munkát, és tett közzé egy nyilatkozatot, melyben hangsúlyozták: „olyan változásokért küzdünk, amelyek fókuszában a ránk bízott gyerekek vannak”. A Berzsenyi Dániel Gimnáziumban pedig reggel 8-kor kezdődött a polgári engedetlenségi akció, amikor 27 tanár tartózkodott a munka felvételétől, míg 16 pedagógus támogató aláírásával jelezte, hogy egyetért, ám ők személyesen nem tudtak megjelenni az eseményen.
„Régóta mondják a tanárok, hogy nem jó az oktatási rendszer, és amikor ezt mondják, nem csak a saját nevükben beszélnek, hanem a gyerekek, szülők nevében is. Az, ami most van, az oktatás minden résztvevőjének rossz”
– osztotta meg a portállal egy pedagógus.
A A Vörösmarty Mihály Gimnázium tanári karából 21 pedagógus állt ki, reggel 9-től kezdődően, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium egyik pedagógusa pedig elárulta, a pénteki tiltakozás egyelőre csak szimbolikus, mivel csak egy tanár nem veszi fel a munkát, ám a jövő héttől nagyobb volumenű megmozdulásokat terveznek, több miskolci iskolában is.
A Scheiber Sándor Gimnáziumban 47 pedagógus írta alá a nyilatkozatot melyet a Telexnek is elküldtek, s melyben azt írták:
NE HAGYD KI
„A kormány rendeletével a veszélyhelyzetre hivatkozva teszi lehetetlenné a sztrájkot, miközben a veszélyhelyzet nem vonatkozik pl. a politikusokra, akik évértékelőket tarthatnak maszk nélkül tömegesen… A pályakezdő tanárok sorra hagyják el az iskolákat megélhetési gondok miatt, a pedagógustársadalom elöregszik”.
Eközben a Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium 22 tanára döntött a kiállás mellett, míg további 14 tanár kifejezte támogatását az ügyben.