Pink szeretné kifizetni a bikinialsót eldobó norvég kézisek büntetését
Pink felajánlotta a norvég női strandkézilabda-válogatott csapat számára, hogy kifizeti a rájuk kiszabott büntetést, amit azért kaptak, mert bikinialsó helyett rövidnadrágot viseltek a pályán.
Az Európai Kézilabda-szövetség 1500 eurós, vagyis több mint félmillió forintos pénzbírsággal sújtotta a norvég sportolókat, amiért “helytelen ruházatban” jelentek meg a Bulgáriában megrendezett Strandkézilabda Európa-bajnokságon, a Spanyolország elleni mérkőzésükön.
“Nagyon büszke vagyok a norvég női strandkézilabda-csapatra, amiért kifejezték tiltakozásukat a különösen szexista szabályok ellen az “egyenruhájukról”. Az Európai Kézilabda-szövetséget kellene megbírságolni a szexizmus miatt. Jó nektek, hölgyeim. Boldogan kifizetem helyettetek a büntetést. Csak így tovább” – tweetelte a 41 éves popsztár.
I’m VERY proud of the Norwegian female beach handball team FOR PROTESTING THE VERY SEXIST RULES ABOUT THEIR “uniform”. The European handball federation SHOULD BE FINED FOR SEXISM. Good on ya, ladies. I’ll be happy to pay your fines for you. Keep it up.
— P!nk (@Pink) July 25, 2021
A New York Post beszámolója szerint norvég csapat Instagram-posztban köszönte meg Pinknek a felajánlást, és hálájukat fejezték ki a széleskörű támogatásért, amit az ügy során kaptak.
“Nagyon büszkék vagyunk ezekre a lányokra, akik most a Strandkézilabda Európa-bajnokságon szerepelnek. Felemelték a hangjukat, és elmondták, hogy elég ebből. Mi, a Norvég Kézilabda-szövetség veletek vagyunk, és támogatunk titeket. Folytatjuk a harcot a ruházatra vonatkozó nemzetközi szabályok megváltoztatásáért, hogy a játékosok olyan öltözetet viselhessenek, amiben nem érzik kényelmetlenül magukat” – nyilatkozta a Norvég Kézilabda-szövetség.
A kötelező bikiniviselés kérdésköre évek óta diskurzus tárgya a strandsportokban, és néhány játékos lealacsonyítónak, megalázónak érzi ezt a típusú ruházatot, míg mások egyszerűen nem találják praktikusnak azt.
A Norvég Kézilabda-szövetség egyébként nem ma kezdte meg a harcot a kötelező bikinivel szemben, 2006 óta biztosan kampányolnak a nemzetközi szabályok megváltoztatásáért, hogy a sportolók olyan ruházatban léphessenek pályára, amiben nem érzik magukat szexualizáltnak, vagy kényelmetlenül.