Pedagógussztrájk: több száz tanár és diák hiányzik a fővárosi iskolákból
A vártnál jóval többen csatlakoztak a pedagógusok tiltakozásához, amelyet azért tartottak meg, hogy meggyőzzék a kormányt arról, eljött az ideje a bérrendezéseknek.
Az Emmi szerint a hétfői tiltakozó sztrájk törvénytelen, holott már első fokon jogszerűnek minősítették a munkabeszüntetést – bár azt is hozzá kell tenni, hogy az ítélet egyelőre még nem jogerős.
Az Indexnek adott nyilatkozatában Nagy Erzsébet, a PDSZ országos választmányi tagja elmondta, mindezek ellenére a demonstráció megtartása mellett döntöttek:
„A reggeli eseményekből is arra lehet következtetni, hogy a sztrájkot minden eszközzel meg akarták akadályozni, számos kollégától érkezett olyan visszajelzés, hogy az igazgató mégsem engedi, hogy elmaradjon az első két óra. Mi azt kérjük a tanároktól, hogy ne hagyják magukat, mindent kérjenek be írásban. Szerencsére egyelőre úgy látjuk, hogy a várnál is többen csatlakoztak a sztrájkhoz.”
A szakember hozzátette, felülről érkező nyomást tapasztaltak, viszont a tanárok többsége felkészült az esetleges konfliktusokra.
„Nálunk szerencsére jó a hangulat, az igazgató nem akadályoz bennünket a sztrájkban, a mi iskolánkban körülbelül 25-en csatlakoztak a munkabeszüntetéshez. Az első két órában finomságokkal kedveskedünk a minket helyettesítő kollégáknak. Egyelőre nem látjuk, hogy a diákok közül hányan támogatnak bennünket, a nap második felében fog ugyanis kiderülni, hogy kik azok, akik csak az első két óráról maradnak ki, és kik azok, akik esetleg betegség miatt egész nap hiányoznak” – mondta egy tanár a lapnak.