Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Pásztor Flóra kikapott a negyeddöntőben a világelső ellen

Pásztor Flóra kikapott a negyeddöntőben a világelső ellen

Pásztor Flóra kikapott a negyeddöntőben a világelső ellen
Fotó: Pásztor Flóra az amerikai Jacqueline Dubrovich elleni asszójában a legjobb 16 közé jutásért a nõi tõr egyéni versenyében a 2024-es párizsi nyári olimpián a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. július 28-án. MTI/Illyés Tibor

Pásztor Flóra remek formában vághatott neki a nagy mérkőzésnek Lee Kiefer ellen a párizsi olimpián a női tőrözők mezőnyében a negyeddöntőben.

A fő esélyesnek tartott amerikai hamar bekezdett, rögtön két ponttal el is ment, majd Pásztor válaszolt, de a következő pillanatokban már 4-1-re módosult az állás két újabb tiszta találat végén, ami nem a legjobb előjel volt. Kiefer szokásához híven gyorsan játszott, egyértelműen bizonyította, miért tartják klaszisnak.

A cikk a videó után folytatódik

Rövid időn belül 6-1-gyel vezetett az amerikai, amiből 7-1 lett, miután a világranglista vezetője szinte esélyt sem adott a magyar versenyzőnek. Kiszámíthatatlanul játszott, és hiába támadott Pásztor, hamar eldőlt, hogy mi lesz ennek a vége.

Csak az lehetett a kérdés, hány ponttal nyer Kiefer, aki egy pillanatra sem remegett meg, rettentően magabiztosan vívott. Az amerikai bajnok végül 15-4-re legyőzte magyar ellenfelét egy egyoldalú mérkőzésen, de Flóra így is dicséretet érdemel, hogy idáig eljutott, szép eredmény.