353,11 Ft
394,71 Ft
468,93 Ft
62,231 $

Újabb magyar érem a paralimpián: Pap Bianka bronzérmes 400 méteres gyorsúszásban

Pap Bianka bronzérmes lett 400 méteres gyorsúszásban a párizsi paralimpián.

...svg content...Fotó: Pap Bianka a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékok női 100 méteres gyorsúszás S10-es kategóriájának döntőjében a Paris La Défense Arénában 2024. szeptember 1-jén. MTI/Koszticsák Szilárd

Az úszó Pap Bianka bronzérmet szerzett csütörtökön az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában a párizsi paralimpián. A Vasas 24 éves versenyzőjének, Papnak ez a harmadik száma a francia fővárosban, korábban még nem sikerült dobogóra állnia.

Négyszáz gyorson három éve, Tokióban ezüstérmes volt, de azóta már nyert világbajnokságot is ezen a távon. A csütörtöki döntőbe a harmadik legjobb idővel jutott be, ott pedig végig az élbolyban úszva lett ugyancsak harmadik 4:35.63 perccel. Soron kívül A magyar kormánynak nem tetszik, hogy nem folyik be adó a Temu-rendelésekből, komoly lépéseket terveznek

A paralimpiai újonc, pécsi Hotz Csenge 4:53.31-gyes eredménnyel szerezte meg a hetedik helyet.