393,83 Ft
469,21 Ft
63,502 $

Így zárták a magyarok a párizsi olimpia negyedik napját

A magyar küldöttség változatos teljesítményt nyújtott az olimpiai játékok legújabb versenynapján.

...svg content...A győztes magyar válogatott ünnepel, miután 35-25-re nyert a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország - Argentína mérkőzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. július 29-én. MTI/Illyés Tibor

Szabó Kata

A párizsi olimpia hétfői versenynapján a magyar sportolók teljesítménye eltérő eredményeket hozott. A vívás, úszás, ökölvívás, lovastusa, vízilabda és kézilabda sportágakban indult versenyzők közül néhányan nagyszerű sikereket értek el, míg mások elmaradtak a várakozásoktól.

A női kardvívásban Szűcs Luca a hetedik helyen végzett, miután a negyeddöntőben 15-12 arányú vereséget szenvedett a francia Sara Balzertől. Márton Anna, aki Tokióban negyedik helyezést ért el, ezúttal a nyolcadik helyen zárt, miután 15-7-re alulmaradt az ukrán Olga Harlannal szemben. Pusztai Liza a 13. helyet szerezte meg. Soron kívül Árvízhelyzet: Zebegény nehéz helyzetben van, be kellett indítani a szivattyúkat

Férfi tőrvívásban Dósa Dániel szoros küzdelemben, 15-14-re maradt alul egyiptomi ellenfelével szemben, így összesítésben a 17. helyen végzett.

Úszásban sem sikerült nagyot alkotni, ugyanis Jackl Vivien 400 méter vegyesen, valamint Sárkány Zalán 800 méter gyorson egyaránt a 14. helyet szerezték meg, némiképp elmaradva a várt eredményektől.

Őkölvívás terén ugyanakkor pozitív fejlemény volt Kovács Richárd teljesítménye, aki a 63,5 kilogrammos súlycsoportban 5-0-s pontozással jutott tovább a negyeddöntőbe, legyőzve ausztrál ellenfelét.

Lovastusában Kaizinger Balázs a 41. helyen zárta a háromnapos versenyt.

Az esti programban két csapatsportág hozott sikert a magyar színeknek. Előbb a női vízilabda-válogatott 12-7-re diadalmaskodott Kanada felett, majd a férfi kézilabda-válogatott 35-25-ös győzelmet aratott Argentína ellen. Ezzel mindkét csapat megszerezte első győzelmét a csoportkörben.

Nagy bajba kerülhetnek a Google dolgozói, miután megpróbálták elrejteni üzeneteiket a nyomozók elől

Úgy tűnik, a Google szándékosan semmisített meg olyan szöveges bizonyítékokat, melyek rossz fényt vethettek volna a gigavállalatra.