468,71 Ft
63,030 $

Így zárták a magyarok a párizsi olimpia nyolcadik napját

A magyar küldöttség tagjai közül Milák Kristóf és Major Veronika kiemelkedő teljesítményt nyújtottak úszásban és sportlövészetben.

...svg content...Fotó: Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár (háttal) átadja az aranyérmet a győztes Milák Kristófnak a férfi 100 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 3-án. MTI/Kovács Tamás

A 2024-es párizsi olimpia szombati versenynapján a magyar sportolók ismét változatos eredményeket értek el. A legsikeresebb sportágnak az úszás bizonyult, ahol Milák Kristóf aranyérmet szerzett 100 méteres pillangóúszásban, Betlehem Dávid pedig 8. idővel jutott döntőbe 1500-on. Ugyanezen a távon Sárkány Zalán a 11. helyen végzett, míg a nőknél 50 gyorson Senánszky Petra a 24. helyen zárt.

A sportlövészet is kiemelkedő sikert hozott, ugyanis Major Veronika női sportpisztoly versenyszámban bronzérmet nyert. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Az atlétika mezőnyében Takács Boglárka a 18. helyen végzett 100 méteres síkfutásban, evezésben pedig Pétervári-Molnár Bendegúz a 16. helyet szerezte meg férfi egypárban.

A kerékpársportban Valter Attila fantasztikus teljesítményt nyújtva negyedik helyezést ért el a férfi mezőnyversenyben, vitorlázásban pedig Érdi Mária és Vadnai Jonatán folytatták szereplésüket, utóbbi jelenleg hat futam után a nyolcadik helyen áll összesítésben.

A csapatsportokban ezúttal gyengébb eredmények születtek. A női kézilabda válogatott 30-26 arányú vereséget szenvedett Hollandiától a csoportmérkőzések során, vízilabdában pedig a férfi csapat szoros mérkőzésen 9-8-ra maradt alul Ausztráliával szemben, míg a női kardcsapat a hatodik helyen zárt.

Ökölvívásban Hámori Luca az ötödik helyen fejezte be szereplését a 66 kg-os súlycsoportban, a cselgáncs csapatversenyében pedig a magyar válogatott helyezés nélkül zárt.