Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A Párbeszéd szerint a kormány hazudott a rezsiről és a „paksi bővítés sosem fog megvalósulni”

A Párbeszéd komoly kritikákat fogalmazott meg a rezsicsökkentés részleges eltörlése kapcsán, s javaslatokat tett a fenntartható és zöld megoldásokra.

...svg content...Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Belpolitika

Takács Petra

Szerkesztő

Szabó Rebeka (Párbeszéd) rezsihazugsággal vádolta a kormányt, majd igazságos, zöld és fenntartható megoldásokat javasolt. Szerinte a kormánynak voltak jó ötletei az energiaellátás területén, de aztán „jött Habony, Rogán és Finkelstein”, és kiszámolták, hasznosabb a Fidesznek, hogy ha környezetvédelmi szempontból is hasznos javaslatok helyett bedobják a rezsihazugságot.

Közölte, gyors előrelépésre van szükség a magánlakások energetikai felújításában és engedélyezni kellene a szélerőműveket. Míg a paksi atomerőmű egy kilowattóra áramot 10-12 forintért állít elő, addig egy szélerőmű kilowattóránként 6-7 forintért – részletezte. Azon véleményét is hangoztatta, hogy a paksi bővítés sosem fog megvalósulni. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Kitért arra is, hogy míg Szlovákiában már 80 százalékos töltöttségen vannak a gáztározók, addig Magyarország 40 százalékon állnak. Csalódásnak nevezte, ahogy a kormány az aszályt és a klímaválságot kezeli.

Nagy István agrárminiszter visszautasította a rezsihazugság kifejezést. Szerinte a mostani helyzet a bizonyíték arra, hogy a kormány a rezsicsökkentéssel előrelátó, felelős, erőn felüli döntést hozott, hogy a magyar családokat megvédje.

A szélenergiával kapcsolatban a tárolás problémáját vetette fel. Közölte, túltermelés esetén Magyarországnak kell fizetnie, hogy a nemzetközi hálózatba betáplálhassa az áramot. Sokkal drágább ez a természetes energia, mint a hagyományos energiaforrások – jelentette ki.

Szólt arról is, hogy az uniós forrásokat a Mátrai Erőmű zöldítésére fordították, hogy ne kelljen az országnak büntetést fizetnie. A szlovákiai tározókkal kapcsolatban megjegyezte, nem mindegy, hogy az ott tárolt energia az ország szükségletének hány százalékát fedezi. A mezőgazdasággal kapcsolatban azt mondta, Magyarország Európa egyik legfejlettebb, több pilléren nyugvó kockázatkezelési rendszerét működteti.

(MTI)