Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Párás, ködös, felhős szombat elébe nézünk

Párás, ködös, felhős szombat elébe nézünk

Párás, ködös, felhős szombat elébe nézünk
Fotó: Unsplash

A Dunántúlon többfelé megélénkül a délies szél, sőt a nyugati részén olykor meg is erősödik.

A HungaroMet Nonprofit Zrt. a hivatalos közösségi médiás oldalán tudatta, hogy ma sokfelé párásan, ködösen, felhősen indul a nap, de főként hazánk középső harmadában és az északi országrészben maradhat párás, felhős az idő.

„Másutt javulnak majd a látási viszonyok, és hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. A Dunántúlon többfelé megélénkül a délies szél, sőt a nyugati részén olykor meg is erősödik” – áll a közzétett Facebook-posztban.

Eszerint a csúcsérték többnyire 2 és 12 fok között valószínű, a tartósabban borult, párás vidékeken várható a hidegebb, míg a szelesebb, naposabb részeken az enyhébb idő.

Mint részletezik, Miskolcon lesz a leghidegebb (3 °C), amit Budapest (4 °C), majd Kecskemét követ (5 °C). Győrben 6 °C lesz, Siófokon és Szegeden 7, míg Debrecenben 8. Pécsen 10, Szombathelyen pedig 12 °C várható.