393,90 Ft
469,02 Ft
63,698 $

Pádár Nikolettet kizárták a fő számában, Ábrahám viszont középdöntős

A vasárnapi versenynap során Ábrahám Minna sikeresen kvalifikálta magát a középdöntőbe 200 méter gyorsúszásban, míg Pádár Nikolettet kizárták ugyanebben a versenyszámban.

...svg content...Fotó: Pádár Nikolett a női 200 méteres gyorsúszás harmadik előfutamában a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 28-án. MTI/Derencsényi István

Ábrahám, aki az Európa-bajnokságon az utolsó pillanatban szerezte meg az olimpiai kvótát, ezúttal is jó formát mutatott. Az előfutamban 1:57.77-es időt úszva az ötödik helyen végzett, ami összesítésben a 13. pozíciót jelentette számára, ez pedig elegendő volt a továbbjutáshoz, így a fiatal úszó készülhet a 21:50-kor kezdődő középdöntőre.

A verseny után Ábrahám elégedetten nyilatkozott: „Nagyon boldog vagyok, délelőtt soha életemben nem úsztam még ilyen jól. Ez volt a célom, hogy legyen még egy délutáni úszásom, ahol saját magammal szeretnénk versenyezni. Össze akarok rakni egy még jobb versenytervet, és egyéni csúcsot szeretnék úszni.” Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Pádár Nikolett számára azonban kevésbé szerencsésen alakult a nap. A junior Európa-csúcstartó úszó, aki 1:56.17-es idővel a 11. helyen várta az utolsó előfutamot, nem tudott részt venni a versenyben, a rajtnál történt bemozdulás miatt ugyanis a bírók azonnal kizárták, így idő előtt véget ért számára a 200 méteres gyorsúszás versenye.

Az utolsó előfutamban egyébként olyan neves versenyzők indultak, mint az ausztrál Mollie O’Callaghan, a tavalyi világbajnok, az új-zélandi Erika Fairweather, aki idén Dohában ezüstérmet szerzett, valamint a cseh Barbora Seemanova, az Európa-bajnokság győztese.

Orbán Viktor bejelentette, hogyan állunk most az árvízzel

Orbán Viktor a péntek reggeli rendkívüli sajtótájékoztatója alatt elmondta, az előrejelzések igaznak bizonyultak, az elmúlt napokban sehol nem tapasztaltak számottevő csapadékot, és továbbra is száraz, nyárias idő várható, ami segíti a védekezést.

Ketten életüket vesztették a péntek reggeli piliscsabai kamionbalesetben

A rendőrség megerősítette, hogy két személy olyan súlyosan megsérült, hogy már nem lehetett rajtuk segíteni.