Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Altatásnál leragasztotta egy kisfiú száját egy óvónő Törökbálinton, azonnal elbocsátották

Altatásnál leragasztotta egy kisfiú száját egy óvónő Törökbálinton, azonnal elbocsátották

Altatásnál leragasztotta egy kisfiú száját egy óvónő Törökbálinton, azonnal elbocsátották
Unsplash/Gautam Arora

A 60 év körüli óvónő így próbálta fegyelmezni a gyereket. Az intézmény belső vizsgálatot indított.

Altatásnál ragasztotta le a középső csoportos kisfiú száját egy óvónő, hogy így próbálja meg fegyelmezni. Állítólag kinyújtotta rá a nyelvét és emiatt folyamodott ehhez a módszerhez, de később kiderült, hogy ez nem igaz. Egy névtelenséget kérő informátor azt mondta a Blikknek: a szülőknek csak az tűnt fel, hogy váratlanul eltűnt az óvónő, amin hirtelen megdöbbentek, hiszen alapvetően mindenki szerette őt.

„Aztán természetesen elárulták az okát. Pletykáltak arról, hogy a gyermek kinyújtotta rá a nyelvét, de valójában nem ez történt. Ami biztos, az altatásnál tett a szájára egy vékony ragasztószalagot, amivel a faliújságra szokták rögzíteni a dolgokat. Erre nincs mentség, hiába eleven egy adott gyermek, ez nem lehet megoldás a kezelésére” – jelentette ki az informátor. A lap egyébként megkereste Törökbálint Város Önkormányzatát az üggyel kapcsolatban.

Onnan azt nyilatkozták, hogy „a belső vizsgálat eredményeképpen az érintett pedagógus munkaviszonya rendkívüli felmentéssel megszüntetésre került, valamint az eset hatósági bejelentése is megtörtént”. Továbbá a szülők tájékoztatást kaptak a pedagógus munkaviszonyának megszüntetéséről – derül ki a cikkből, melyet az Index szemlézett. Majd Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke is megszólalt a történtek kapcsán.

Ő kiemelte: „a fegyelmezésnek ezt a módszerét teljes mértékben elutasítják, a szakmához méltatlannak tartják”. Elmondta, a pedagóguspályára való jelentkezéskor eltörölték az alkalmassági vizsgálatot, „a későbbi alkalmazáshoz is csak kiemelt erkölcsi bizonyítvánnyal kell rendelkezni, továbbá megfelelő szakvégzettséggel”. Az elnök szerint időközönként komolyabb mentális és egészségügyi vizsgálatot kellene végezni a gyermekekkel foglalkozókkal, mivel „nagyon erős terhelésnek vannak kitéve”.


Ebben a cikkben arról is beszámoltunk, hogy egy dorogi óvoda felrobbantásával fenyegetőzött egy nő idén februárban. A rendelkezésre álló információk alapján azon intézményről van szó, ahová az érintett gyermeke is járt. Az ügyben áprilisban született ítélet: az Esztergomi Járási Bíróság közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt 1 év 4 hónap börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztette. Mindemellett 450 ezer forint pénzbüntetést is kiszabott a bíróság.