Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Öt embert mentett meg első munkanapján egy 19 éves vízimentő

Öt embert mentett meg első munkanapján egy 19 éves vízimentő

Öt embert mentett meg első munkanapján egy 19 éves vízimentő
Fotó: Unsplash A kép illusztráció.

A helyi lapok sorra számolnak be Noemi Marangoni hőstettéről.

Az Il Messaggero című római napilap jelentette hétfőn, miszerint egy 19 éves vízimentő öt embert mentett meg első munkanapján a Rómától délre található, közel 20 ezer lakossal rendelkező Sabaudia településén.

A cikk a videó után folytatódik

A Pontiniából származó Noemi Marangoni múlt pénteken hajtotta végre hőstettét. Elsőként egy idős férfinek nyújtott segítséget, akit valószínűleg az erős áramlatok sodorhattak el, valamint annak a három férfinek, akik megpróbálták az idős urat kihúzni a vízből.

Mindemellett egy ötödik férfit is megmentett a Latina közelében elhelyezkedő Bufalara strandon, ráadásul mindezt úgy, hogy a munkája ellátásához szükséges felszerelése még meg sem érkezett a strandra, ahol dolgozott – írta az ANSA.

Az Olaszország déli részén tomboló hőség miatt sokan keresik fel a strandokat, hogy hűsöljenek kicsit a nagy melegben, míg az ország északi részén heves viharok csaptak le és nagy mennyiségű eső esett. A palermói repülőteret pedig le kellett zárni, ugyanis lángokban áll a környék, mindemellett sokakat evakuáltak.