Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Ősi emberi jelenlét nyomaira bukkantak Dél-Amerikában

Argentin kutatók megdöbbentő felfedezést tettek, amely átírhatja Dél-Amerika benépesülésének történetét.

...svg content...Fotó: Unsplash/Azzedine Rouichi
Dél-Amerika

Kiss László

Szerkesztő

Egy nemzetközi kutatócsoport meggyőző bizonyítékokat talált arra, hogy az ember már több mint 21 000 évvel ezelőtt jelen volt Dél-Amerika területén. A PLOS ONE folyóiratban közzétett tanulmány szerint a Buenos Aires tartományban található Reconquista folyó mentén felfedezett ősállatmaradványokon emberi tevékenység nyomait azonosították.

A leletek egy Neosclerocalyptus nevű, óriás glyptodonthoz tartoznak, amely egy páncélos testű, az övesállatokkal rokon kihalt emlősfaj volt. A maradványokon talált vágásnyomok elemzése arra utal, hogy ezeket kőeszközökkel ejtették az állat medencéjén, farkán és páncélzatán. Soron kívül Budapest felkészült a pénteki havazásra: több mint 50 gép bevetésre kész

Mariano Del Papa, a La Plata-i Nemzeti Egyetem vezető kutatója elmondta: „A radiokarbon kormeghatározás megerősítette, hogy ezek a fosszíliák jóval régebbiek, mint az eddig ismert dél-amerikai leletek. Ez arra enged következtetni, hogy az emberek már a pleisztocén kor végén kapcsolatba kerültek a nagytestű emlősökkel.”

A felfedezés jelentősen korábbra helyezi az ember megjelenését a kontinensen, mint azt eddig gondolták, így mindez új megvilágításba helyezi az őslakosok szerepét a nagytestű emlősök kihalásában is.