Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Orbán Viktor bejelentette, jövőre megduplázzák a gyermekek után járó adókedvezmény összegét

Orbán Viktor bejelentette, jövőre megduplázzák a gyermekek után járó adókedvezmény összegét

Orbán Viktor bejelentette, jövőre megduplázzák a gyermekek után járó adókedvezmény összegét
Fotó: Orbán Viktor miniszterelnök (k) elõadást tart a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban az erdélyi Tusnádfürdõn 2024. július 27-én. Mellette Németh Zsolt, az Országgyûlés külügyi bizottságának fideszes elnöke (b) és Tõkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke (j). MTI/Veres Nándor

Orbán Viktor magyar miniszterelnök igyekszik minél nagyobb támogatást adni a családosoknak, akik a jövőt jelentik.

Orbán Viktor Tusnádfürdőn tartott beszédet szombat délelőtt, melynek ideje alatt Donald Trump, az amerikai elnökválasztás is szóba került, ami Magyarország szempontjából is létfontosságú, hiába van messze az USA.

A cikk a videó után folytatódik

Mivel Trump valószínűleg igen hamar le tudná állíttatni az orosz-ukrán háborút, abból a magyarok is sokat profitálhatnának, kezdve az alacsonyabb árakkal. Egész Európa megnyugodhatna, de erre leghamarabb télen kerülhetne sor, ugyanis novemberben lesznek a választások, amikor is szavazásra kerül sor.

Orbán Viktor a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor zárónapján azt mondta, belátható időn belül az összes olyan támogatást, amely a magyar társadalom stabilitását és rugalmasságát szolgálja – például a családtámogatási rendszert – ki kell terjeszteni teljes egészében a magyarok lakta területekre az országhatáron kívülre is.

Fontos gyerektámogatásról döntöttek

A kormányfő szerint a magyar nagystratégiának nemzeti alapokon kell állnia. Minden magyarok lakta területet magában kell foglalnia, és a világon élő összes magyart magához kell kapcsolnia. A miniszterelnök úgy fogalmazott, az irány nem rossz.

A magyar állam jelenleg évente átlagban 100 milliárd forintot fordított erre, miközben a Gyurcsány-kormány időszakában egy év alatt ez csupán 9 milliárd forint volt. Ez több mint tízszeres növekedést jelent – tette hozzá.

Ezzel együtt a kormányfő kijelentette, megduplázzák jövőre a gyermekek után járó adókedvezmény összegét. „A 2025-ös évben a gyermekek után járó adókedvezmény összegét megduplázzuk.” – emelte ki Orbán Viktor.

Liner/MTI