Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

16 éven át tudott bujkálni pizzaszakácsként egy olasz maffiózó

16 éven át tudott bujkálni pizzaszakácsként egy olasz maffiózó

16 éven át tudott bujkálni pizzaszakácsként egy olasz maffiózó
Illusztráció. Forrás: Unsplash

Edgardo Greco, Olaszország egyik legerősebb bűnszervezetének, a ’Ndranghetának a tagja 16 éven át volt szökésben, végül csütörtökön Franciaországban tartóztatták le.

A ma 63 éves Edgardo Grecót 2006-ban ítélték életfogytiglani börtönre egy „maffiaháborúként” ismert összetűzés alatt elkövetett két gyilkosságért és egy gyilkossági kísérletéért, írja az Interpol közleménye alapján a Global News. Emellett feltehetően a hírhedt calabriai ’Ndranghetához is kötik szálak.

A cikk a videó után folytatódik

Az Interpol „veszélyes szökevényként” írta le a bűnözőből lett pizzaszakácsot, akit csütörtökön találtak meg a franciaországi Saint-Etienne-ben, ahol 2014 óta élt és három éve dolgozott a pizzériában, Paolo Dimitrio álnéven. 2021-ben még egy helyi újságban is hirdette az éttermet, a cikkben azt írták róla, Olaszországban született, de ízig-vérig Saint-Etienne-i.

Grecót Stefano és Giuseppe Bartolomeo 1991-es meggyilkolásában találták bűnösnek. Az olasz rendőrség szerint a testvérpárt egy halpiacon verték agyon vascsövekkel, de holttestüket sosem találták meg, feltehetően savban feloldották. Egy másik ember ellen megkísérelt gyilkosságért szintén Grecót ítélték el.

A börtönt életmentő kezelésről szóló orvosi dokumentumok hamisításával kerülte el, ezek birtokában ugyanis nem volt letartóztatható. 2006-ban szökött meg a rendőri őrizetből és azóta keresték. A szökevényt egy, a ’Ndranghetához köthető bűnözők felkutatására szakosodott csoport találta meg, a szervezet a világ egyik legveszélyesebb kokaincsempész-bandájaként van nyilvántartva.