Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

„Olaszország gáz- és áramárának megugrása egy kolosszális átverés, amely a kkv-k bezárásával fenyeget”

Szakértők szerint a koronavírus, az ukrajnai invázió és a termelési költségek emelkedése mélységesen sújtja a helyi vállalkozásokat, amelyek így a csőd szélére kerülhetnek.

...svg content...Fotó: Unsplash
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

Giovanni Baroni, a kis- és középvállalkozások (kkv-k) országos szövetségének vezetője és az Olasz Ipari Szövetség (Confindustria) alelnöke szerint számos cég kerülhet nehéz helyzetbe a földgáz és más nyersanyagok árának jelentős növekedése miatt.

Úgy véli, ez főként a kkv-k számára jelent számottevő kockázatot, hiszen az ő esetükben akár egy 1 hetes leállás is végleges bezáráshoz vezetne, így az országban egyre fokozódik az ezzel kapcsolatos aggodalom. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Baroni arra szólított fel, hogy mielőbb kerüljön meghatározásra európai és olasz szinten a gázárak legfelső határa, amely a tényleges árral és a szerződések valós időtartamával arányos, s mivel nem léphetnek kapcsolatba az orosz beszállítókkal a hosszú távú szerződések felülvizsgálatának ügyében, így átláthatóságra van szükség.

Korábban Roberto Cingolani, az olasz környezetvédelmi miniszter „kolosszális átverésnek” titulálta az ország gáz- és áramár-emelését, mivel úgy véli, azok „indokolatlan mértékben” ugrottak meg, amelynek nincs technikai oka.

A miniszter nyilatkozatát követően vizsgálatot indított a római ügyészség, amelyben az olaszországi gáz-, villamosenergia-, benzin- és gázolajárak emelkedését vették górcső alá, majd a Confindustria egy jelentést tett közzé, amely szerint a GDP 2022-ben csak 1,6-1,9 százalékkal nőhet – derül ki a RIA cikkéből.

Március végén a Coldiretti, az olasz mezőgazdasági termelők legnagyobb szövetsége közölte, hogy Olaszországban közel 100 ezer agrikulturális vállalkozás szüntetheti meg tevékenységét a világjárvány, az ukrajnai válság és termelési költségek kiugró növekedése miatt.