Összevisszaság jellemzi az iskolákat a koronavírus-járvány negyedik hullámában
A szülők elmondása szerint az oktatási intézmények eltérő módon reagálnak a koronavírus-fertőzésekre a tantermekben és azon kívül.
A szülők azt tapasztalják, hogy szinte minden osztályban elő-előfordul egy-egy gyanús- vagy igazolt koronavírusos eset – olvasható a Napi.hu beszámolójában. A szülők elmondása alapján vannak olyan iskolák, ahol mindenkit hazaküldenek covid-fertőzés esetén, másutt csupán a közvetlen kontaktoknak kell otthon maradniuk.
Mindez megfelel a jelenleg érvényes jogszabályoknak, hiszen más elbírálás alá esik ugyanis, ha a fertőzés vagy annak gyanúja a 7-12. évfolyamon történik, ahol a diákok többségét már beoltották, vagy az 1-6. évfolyamon, ahol döntően oltatlan tanulók vannak.
A 6. évfolyamokon furcsa helyzet alakult ki, itt ugyanis a diákok egy része már betöltötte a 12. életévét, míg a másik részük még nem. Az egyik fővárosi iskola 6. osztályában október közepén covidos lett egy diák. A közelében ülő diákok közül néhányat mint közvetlen kontaktot hazaküldtek 10 napos karanténba, de nem mindenkit, voltak ugyanis olyanok, akik már 12 évesek elmúltak és kaptak oltást – ők továbbra is járhattak iskolába.
Ennél is komplexebb helyzet alakulhat ki, ha a tanár kapja el a fertőzést. Egy másik budapesti intézményben az egyik tanítónő lebetegedett covidban, majd a helyettesítését megoldották, azonban kiderült, hogy néhány gyerek is megfertőződött.
Ezt követően az igazgató azt írta a szülőknek, hogy aki nem akarja bevinni a gyerekét, annak igazolja a hiányzást. Másnap már csak az osztályból kevesebb mint tízen mentek be az iskolába. Ezután a másik a tanítónő is covidos lett, ezért már mindenki otthon maradt, és digitális módon folytatódott az oktatás.