Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
362,65 Ft
Euró
392,58 Ft
Font
464,10 Ft
Bitcoin
55,686 $

Ezekre kell odafigyelni, hogy a nagy hőségben ne melegedjen túl a telefon

Egyre forróbbak a nyarak, ami a mobiloknak sem tesz jót, ha pedig nem szeretnénk kellemetlen következményeket, ezekre mindenképp figyeljünk oda.

...svg content...Fotó: Unsplash
Smart
Author image

Koós Alexandra

Szerkesztő

A nagy hőség nemcsak az embert, hanem a zsebében, táskájában lévő, esetleg a maga mellett tartott telefonját is megviselheti. Ezáltal igazán fontos, hogy megfogadjunk néhány tanácsot, amelyekkel megvédhetjük eszközeinket a túlmelegedéstől. Az első dolog, hogy óvjuk meg a mobilt a közvetlen napsugárzástól. Ennek oka, hogy a telefon csak normál hőmérsékleten képes hűvösen tartani magát, azonban túlzott melegben már nem tud elbánni a kívülről érkező hővel, s mivel azt csapdába ejti, valóságos miniatűr sütővé válik a benne lévő alkatrészek számára. Amennyiben mégis a szabadban kell használnunk a telefont, közvetlen napfénynek kitéve, akkor próbáljuk meg a lehető legrövidebb időre csökkenteni a használatát, ne böngésszük órákon át a közösségi médiát.

Illetve ne végezzünk túl sokáig olyan tevékenységeket, amik szépen termelik a hőt (pl. a korszerű játékok, videószerkesztés, helyi mesterséges intelligencia-feladatok, nagy felbontású videók streamelése, kamera hosszú távú használata), ráadásul gyorsan merítik is az akkumulátort. Ha pedig a tengerparton vagy a medencénél tartózkodunk, tegyük árnyékos helyre a telefont, de ne takarjuk le törölközővel, takaróval, mert így még több hő keletkezik a készülék körül. Az autóban pedig ne tegyük a műszerfalra, különösen, ha GPS-navigációt is használunk, ugyanis ez a funkció sok hőt termelhet. Ha nagy a meleg, a mobilt lehetőség szerint ne töltsük, hiszen az már önmagában is hőt termel, és ha ehhez még a környezeti hő is hozzáadódik, az akár katasztrofális is lehet a telefon szempontjából.

Szóval inkább várjunk a töltéssel addig, amíg hűvösebb helyen nem tartózkodunk. Továbbá a vezeték nélküli, és az autóban való töltést is jobb kerülni a nagy melegben – írja a HVG a Slashgear cikke alapján. De a telefon fényerejét illetően is érdemes kiemelni pár dolgot. Az automatikus fényerővel rendelkező telefonok alapértelmezés szerint teljes fényerőt állítanak be közvetlen napfényben, hogy tisztábban lehessen látni a képernyőt, de ez felmelegítheti a telefont, ami a nagy melegben ismét túlmelegedéshez vezethet. Épp ezért próbáljunk meg minél kisebb fényerőt beállítani, illetve ha nagy a fényerő, akkor a minimálisra korlátozni a telefon használatát. Ugyanakkor felmerülhet a kérdés: mit tehetünk, ha olyan jeleket észlelünk, amik arra utalnak, hogy a mobil túlmelegedett?

Az első lépés, hogy vigyük hűvös helyre, de semmiképp se takarjuk le. A beltérben helyezzük egy szellőzőnyílás vagy ventilátor elé, ha pedig a telefon tokban van, távolítsuk el, mert így lehetővé válik, hogy minden oldalról szellőzhessen. Mindemellett érdemes bezárni az összes futó alkalmazást, bekapcsolni a repülőgép üzemmódot, sőt akár alacsony töltöttségű akkumulátor-üzemmódot is beállítani – részletezik. Korábban egyébként arról is beszámoltunk, hogy dietetikus mondta el, hogyan óvhatjuk meg egészségünket a kánikulában. Van néhány dolog, amikre érdemes nagy hangsúlyt fektetni, egyebek mellett a táplálkozásra és a megfelelő folyadékbevitelre. Míg ebben a cikkben azt írtuk meg, hogy az iPhone-okba is bekerülhet a Meta MI-je, eddig ennyit tudni.

Vitézy Dávid is reagált az Alkotmánybíróság határozatára, szerinte teljes újraszámlálásnak kell következnie

Tovább folytatódik a főpolgármester-választás körüli jogi harc a szavazatok újraszámlálásáért.