394,23 Ft
469,46 Ft
63,156 $

Egy nagyon rossz rajttal is döntős a női kajak négyes az olimpián

Nagyon rossz rajtot vett a női kajakosaink, és úgy tűnt, még a harmadik hely sem lesz meg, végül másodikként értek célba az első futamon a párizsi olimpián.

...svg content...Fotó: Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra (j-b) a női kajak négyesek 500 méteres versenyének előfutama előtt a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 6-án. MTI/Kovács Tamás

A férfi kajakosok kezdték a napot a párizsi olimpián a vízen a magyar mezőnyből. Ugyan az első futamot nem nyerték meg, nem is volt rá igazán szükség, és automatikusan bejutottak a középdöntőbe.

Nem voltak túl boldogok a nyilatkozatok, és az is kiderült, a végén már csak 50%-ot adtak ki magukból. Egyszerűen nem volt szükség többre, mondhatni egy átlagos futamot mentek, majd jöhettek a női versenyzőink, akik rendkívül rosszul rajtoltak. Soron kívül Megvan a dátum: ekkor valósulhat meg a vita, amin Magyar Péter és Orbán Viktor is jelen lesz

Olyan rossz volt a női négyes rajtja, hogy szinte azonnal fél hajó hátrányba kerültek, és csak a negyedik helyen haladtak. A végén viszont akkorát hajrázták, hogy nemcsak Ausztráliát csípték meg, hanem Kínát is, így Németország mögött másodikként zártak, bejutván egyenes ágon a csütörtöki döntőbe.

Ez volt az egyetlen szám kedden, amelyben a középfutamot meg lehetett spórolni, ehhez az első három között kellett végezni. A 500 méteres távon a két futamban öt-öt hajó versenyzett, a Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar hajó a másodikba került, míg az elsőben volt a tavalyi világbajnokság három dobogósa. Az első futamból az új-zélandi és a spanyol hajó ért el jobb időt.