Newsweek: Magyarország jó munkát végzett, a konzervatívoknak fel kell vállalni minden harcot
Josh Hammer, a Newsweek véleményrovatának szerkesztője szerint a a konzervatívoknak fel kellene vállalnia minden témát, és harcolni, a baloldal ugyanis nem tágít.
A Mandiner Josh Hammerrel, a Newsweek véleményrovatának szerkesztőjével beszélgetett a brüsszeli Nemzeti konzervativizmus konferencián, ahol az újságíró elmondta, hogy nagyon nagy probléma számukra a mexikói határ, de az ISIS miatt is szenvednek a bevándorlókkal.
A floridai és a georgiai törvények nagy visszhangot keltettek az amerikai liberálisok és LMBTQ-szimpatizánsok körében, azonban Hammer úgy véli, hogy ezek jó törvények, ezért támogatja őket.
„A floridai törvényt, aminek az a neve, hogy Szülői jogok az oktatásban törvény (Parental Rights in Education Act), az amerikai baloldal elnevezte »Ne mondd, hogy meleg« törvénynek (Don’t Say Gay Bill), miközben a »gay« szó elő sem fordul a törvény szövegébe“ – jegyezte meg.
„Ez nagyon mérsékelt, visszafogott törvény, ami azt mondja ki, hogy 5-9 éves kor közötti diákoknak a tanárok nem beszélhetnek szexről és szexuális orientációról. Ez igazán nem egy radikális kezdeményezés. Sőt akár még túl visszafogottnak is mondhatnánk!“ – mondta.
Majd kiemelte, hogy „a legizgalmasabb azonban az, hogy Ron DeSantis kormányzó és a floridai republikánusok még növelhetik is a támogatottságukat, mivel a többség támogatja a törvényt“.
Felvetődik azonban a mindennapi probléma: ha valaki nem tartja magát liberálisnak, esetleg azt a bűnt követi el, hogy kiejti az illiberális szót, máris új titulust kap: fasiszta. Hammer szerint „nem ez a lényeg“, ugyanis „az illiberális demokrácia annyit jelent, hogy van egy javaslatod arról, hogy milyen a jó élet – és a konzervatívoknak ezt kellene csinálniuk“.
Az amerikai republikánusok körében elindult egy folyamat annak érdekében, hogy egyre jobban álljanak bele a kultúrharcba, ennek kapcsán elmondta, hogy „amit Trumpék mondtak, az nem igazán különbözik attól, amit Orbán Viktor mond: hogy itt vannak a liberális elitek, például Soros György, akik le akarják bontani a határokat és alá akarják ásni a családot. Ez egy elitellenes üzenet“.
„Az igaz, hogy egyértelműen vezető pozícióban csak Lengyelországban és Magyarországon vannak a határozottabb jobboldaliak“ – emelte ki, majd a háború kapcsán elmondta, hogy „én úgy gondolom, hogy Magyarország a helyes vonalat képviseli: elítélte az orosz agressziót, Ukrajna mellett áll. Értem, hogy a lengyelek miért keményvonalasak, de vigyáznunk kell, hogy ne eszkaláljuk a konfliktust. Nekem a lengyel álláspont túl erős, a mérsékeltebb magyar közelebb áll hozzám“.