Nepáli légi-katasztrófa: már legkevesebb 40 halottról tudni
Egymás után kerülnek elő a holttestek Nepálban a légi-katasztrófát követően, aminek rengeteg áldozata lehet.
Mint arról korábban beszámoltunk, légi-katasztrófa történt Nepálban, aminek eddig legkevesebb 40 áldozata van. A halottak számáról a nepáli légiügyi hatóság egyik tisztviselője számolt be, miközben a mentési műveletek jelenleg is folyamatban vannak.
Az időjárás tiszta volt, így az nem okozhatta a katasztrófát, egyelőre nehéz megmondani, hogy pontosan mi történt. Civilek is összegyűltek a helyszínen, hogy segítenek a lángok oltásában és a mentésben, de eddig nem érkezett hír túlélőről.
A nepáli Yeti Airlines által üzemeltetett kétmotoros ATR 72-es repülőgépen összesen 72 ember tartózkodott, köztük két csecsemővel. Már azt is tudni, hogy a gépen 10 külföldi állampolgár utazott, nemzetiségüket nem közölték.
15 éves volt a repülőgép, ami lezuhant Nepálban
Több száz mentőmunkás kezdte meg a kutatást a hegyoldalban lezuhant gép roncsai körül, hogy túlélőket találjanak. A CNA azt írja, a FlightRadar24 szerint egy mindössze 15 éves gépről van szó, amit lezuhant Nepálban.
Az Európai Unió biztonsági aggályokra hivatkozva tiltotta ki a nepáli légitársaságokat a légtérből, így azok nem repülhetnek Európa területén. Nepál légi ipara az elmúlt években fellendült az árú- és személyszállítással, még a nehezen megközelíthető területek között is, ahová gyakran szállítanak túrázókat és hegymászókat.
A nem megfelelő képzés és a hiányosabb karbantartás miatt veszélyessé is válhat egy ilyen út. 2022 májusában a nepáli Tara Air egyik gépe zuhant le 22 emberrel a fedélzetén, akik mind odavesztek. A gép roncsait egy nappal később találták meg, szétszóródva a hegyoldalon, mintegy 4400 méteres magasságban.
A tragédia után a hatóságok szigorítottak a szabályokon, így például csak az a repülőgép kaphat repülési engedélyt, aminek az útvonala során végig kedvező az időjárás-előrejelzés. 2018 márciusában pedig az US-Bangla Airlines gépe zuhant le, mely 51 ember életébe került.