Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egyre nagyobb támogatása van a sorkatonaság visszavezetésének Németországban

A sorkatonaság támogatói azzal érvelnek, hogy ez jót tenne a társadalomnak és közösségi érzést teremtene.

...svg content...A NATO keleti erõinek erõsítésére Litvániába szállítandó harcjármûvek sorakoznak a német hadsereg észak-németországi Münsterben lévõ támaszpontján 2022. február 14-én. A Litvániában szolgáló 1200 fõs NATO-erõ mintegy fele a német hadsereg (Bundeswehr) katonája. A német vezetésû, nemzetközi összetételû NATO-harccsoportot 2017-ben telepítették Litvániába, miután Oroszország 2014-ben annektálta a Krím félszigetet. MTI/AP/Martin Meissner
Európa
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Az egész német politikai spektrumban kezd támogatóra lelni az a gondolat, hogy visszavezessék a sorkatonaságot – írja a The Telegraph. Az Ukrajna elleni orosz invázió nagy változásokat indított el a német társadalomban, különösen a hadsereghez fűződő viszonyában.

Carsten Linnemann, a konzervatív CDU helyettes-vezetője úgy fogalmazott, hogy a német társadalom számára is hasznos lenne a sorkatonaság visszavezetése, mert összehozná újra az embereket. Soron kívül Kiderült, hány Tisza Párt-szavazó ragaszkodik Magyar Péterhez

„Azt látjuk, hogy a béke jelenleg nem a természet törvény. A kötelező szolgálat ellensúlyozná a társadalom polarizálódását, mivel túl sok ember helyezi a saját érdekeit az állam érdekei elé”

A német férfiaknak 2011-ben függesztették fel a sorkatonaságot azzal a feltétellel, hogy háború vagy fokozódó nemzetközi feszültség esetén újra besorozhatják a 18 év feletti fiatalokat. Az elmúlt évek során többször is voltak arra javaslatok, hogy visszavezessék a sorkatonaságot, azonban a mostani orosz-ukrán konfliktus nagy löketet adott ennek támogatóinak.

Wolgang Hellmich, a kormányon lévő szociáldemokrata SPD védelmi szóvivője is látszólag támogatja a javaslatot, szerinte közösségi érzést adna a sorkatonaság, azonban szerinte ezen nemzeti vitát kell folytatni, hogy társadalmi konszenzus álljon a javaslat mögött.

Nem sokkal azt követően, hogy kitört a háború Ukrajnában, Olaf Scholz bejelentette, hogy teljes reformot fognak végrehajtani az elavultsága miatt sokat kritizált német hadseregben és 100 milliárd eurós védelmi költségvetést különítettek el.